Wystawa fotografi Maksymiliana Ławrynowicza: "Kobiety zbrodniarzy"

Już po raz drugi Muzeum Narodowe w Szczecinie zaprezentuje prace młodego fotografa Maksymiliana Ławrynowicza z cyklu Kobiety. Tym razem będzie to wystawa Kobiety zbrodniarzy. Fotografie oglądać można od 8 kwietnia.

Maksymilian Ławrynowicz to urodzony w Stargardzie fotograf, który szczególnie upodobał sobie kobiety o skomplikowanych życiorysach. W 2015 roku premierę miała pierwsza część cyklu Demony – Władczynie – Boginie – kolekcja 30 portretów kobiet w stylizacjach inspirowanych historią, mitologią i folklorem.

W kwietniu artysta powraca z nowym projektem. Kobiety Zbrodniarzy to sensualna opowieść o kobietach, które kochały despotów, trwały przy bezlitosnych generałach i dyktatorach, często odgrywając znaczącą rolę w dziejach najmroczniejszych reżimów.

Bohaterkami wystawy Kobiety zbrodniarzy są m.in.: Emmy Göring – neurotyczna, snobistyczna aktorka, która nie zwracała uwagi na zbrodnicze czyny męża Hermanna Göringa, Jiang Quing – okrutna żona Mao Zedonga, kochającą władzę i tępiącą ze śmiertelną skutecznością rywalki, Elena Ceauşescu – pełna kompleksów, bezwzględna żona rumuńskiego dyktatora Nicolae Ceauşescu, Catherine Bokassa – porwana jako nastolatka przez cesarza Bokassę, jedna z jego żon; bardzo nieszczęśliwa.

Twarzą projektu Kobiety zbrodniarzy jest szczecinianka Paula Niemczynowicz. Fotografiom towarzyszy etiuda filmowa oraz teledysk do oficjalnej piosenki promującej projekt.

Kobiety zbrodniarzy. Maksymilian Ławrynowicz
Od 8 kwietnia do 31 lipca 2016 roku
Wernisaż: 8 kwietnia 2016 roku, godzina 18.00
Kuratorzy: Dariusz Kacprzak, Daniel Źródlewski
Organizatorzy: Muzeum Narodowe w Szczecinie, Made in Lawrynowicz
Muzeum Narodowe
Szczecin

Dodaj artykuł do:
(dodano 05.04.16, autor: blackrose)
Tagi: Kobiety zbrodniarzy, Maksymilian Ławrynowicz
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Pink Floyd
2
Van Halen
3
Molly Tuttle
4
Tom Grennan
5
Daniel Blumberg
6
The Storyteller
7
Wojtek Mazolewski Quintet
8
Józef Skrzek
9
Paul Weller
10
Ólafur Arnalds
1
Paolo Cognetti
2
Danny Boyle
3
Mike Flanagan
4
Michael Shanks
5
Samuel Van Grinsven
6
Guillaume Nicloux
7
Paolo Genovese
8
Darren Aronofsky
9
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
10
Mehdi Avaz
1
Elżbieta Pytlarz
2
Igor Kaczmarczyk
3
Maciej Kaźmierczak
4
Anna Karpińska
5
Lisa Scottoline
6
Agata Zamarska
7
Mario Vargas Llosa
8
Kelsey Cox
9
Elizabeth Jane Howard
10
Anna Bailey
1
Jacek Mikołajczyk
2
Ewa Platt
3
Natalia Korczakowska
4
Krzysztof Garbaczewski
5
Krzysztof Pastor
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia