Po sukcesie, jaki odniósł na przestrzeni ostatnich lat, projekt COMA SYMFONICZNIE, mamy zaszczyt zaprosić na kolejną, wyjątkową odsłonę tego cyklu. Ostatni, pożegnalny koncert Symfoniczny odbędzie się w Warszawie, w Parku Sowińskiego już 11 czerwca 2016 roku. W czerwcu 2009 r. miał miejsce specjalny koncert zespołu Coma wraz z towarzyszeniem Orkiestry Symfoników Gdańskich - marzenie każdej rockowej grupy. W kolejnych latach zespół wraz z orkiestrą występował kilkukrotnie w różnych miejscach w Polsce. Koncerty symfoniczne Comy cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a bilety na te wydarzenia wyprzedają się kilka miesięcy przed koncertami.
Ponad dwugodzinne widowisko zabierze słuchaczy w wyjątkową podróż przez dyskografię zespołu, prezentując najważniejsze utwory z dorobku Comy w aranżacjach z kilkudziesięcioosobowym składem Orkiestry. Podczas koncertu pojawią się numery doskonale znane fanom z wydawnictwa "Symfonicznie", ale nie tylko.
Łódzki zespół, z charyzmatycznym wokalistą Piotrem Roguckim, powstał w roku 1998 roku i prędko zdobył sobie liczne grono fanów, stale powiększane przez kolejne płyty i trasy koncertowe. Coma zagrała na najważniejszych polskich festiwalach, dzieląc scenę m.in. z Pearl Jam, Linkin Park czy grupą Tool, jest też laureatem wielu nagród muzycznych na czele z Fryderykami i woodstockowskim Złotym Bączkiem. Płyta "Hipertrofia", która w dniu premiery pokryła się platyną, osiągnęła status Podwójnej Platyny. Czerwony Album wydany w 2011 roku zyskał status Złotej Płyty w tydzień po premierze.
W roku 2013 muzycy z grupy Coma podpisali kontrakt z niemiecką wytwórnią earMusic/ Edel, która ma pod swoją opieką takich artystów jak: Deep Purple, Skunk Anansie, Marillion czy Europe. W efekcie tej współpracy narodził się anglojęzyczny krążek pod tytułem „Don't set your dogs on me”, którego premiera odbyła się w lutym 2013.
Rockowe, energetyczne brzmienie Comy połączone z symfonicznymi aranżacjami zyskało uznanie fanów. Od czasu pojawienia się krążka, Coma przygotowała również aranżacje symfoniczne nowych utworów z “Czerwonego albumu” oraz aranżacje starszych utworów znanych z trasy koncertowej “Power Off”. Symfoniczny koncert Comy tworzy niesamowite widowisko muzyczno-wizualne nie tylko dla fanów tego zespołu.
Co ciekawe, orkiestra nie wybija się tu na pierwszy plan, raczej gra ramię w ramię z całym zespołem. Panowie nie dość, że nie dali się zagłuszyć takiej ilości różnorodnych instrumentów, to jeszcze niesamowicie z nimi współpracują.
COMA pojawi się na scenie w towarzystwie Orkiestry Symfoników Gdańskich pod dyrekcją Andrzeja Szczypiorskiego.
Orkiestra Symfoników Gdańskich założona została w 2004 roku. Tworzą ją wybitni i muzycy, głównie absolwenci Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Orkiestra bierze czynny udział na scenie artystycznej Trójmiasta, jak również poza jego granicami. W doskonały sposób wykonuje słynne dzieła muzyki symfonicznej i operowej takich kompozytorów jak: Strauss, Mozart, Beethoven, Rimski-Korsakow, Rossini, Bizet, Moniuszko, Kilar . Realizuje wiele projektów związanych z muzyką rozrywkową, które spotykają się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony krytyków, jak i słuchaczy. Orkiestra świetnie sprawdza się również w muzyce rozrywkowej, występowała m.in. z Lady Pank, Camille Miller, Robertem Chojnackim, Krzysztofem Kiliańskim, Bogdanem Grajkowskim, zespołami: ,,Charizma" - Szwecja, ,,Blenders", ,,Harlem". Z symfonikami współpracują również znakomici dyrygenci, soliści i zespoły, m.in. Marcin Tomczak, Monika Fedyk - Klimaszewska, Jacek Szamański, Baltic Clarinet Quartet czy Symphonic Fusion. Dyrektorem Artystycznym orkiestry jest Andrzej Szczypiorski - dyrygent, kompozytor, aranżer i muzyk instrumentalista. Urodzony w 1971 w Lęborku. W 1990 roku ukończył z wyróżnieniem Państwowe Liceum Muzyczne w Gdańsku. W latach 1990 - 1998 studiował w klasie mistrzowskiej prof. Christofa Caskela w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Koloni ( Niemcy), którą ukończył z wyróżnieniem. W czasie swojej kariery współpracował ze znakomitymi artystami: Karlheinz Stockhausen , Leonard Slatkin , Jamek Levine , Jose Carreras , Monserat Cabalie , koncertując na największych scenach Europy. Od 2004 roku jest dyrektorem artystycznym Orkiestry Symfoników Gdańskich i Gdańskiego Widowiska Nocy Świętojańskiej.
Koncert:
Miejsce:Park Sowińskiego ul. Elekcyjna 17
Data:11.06.16
Godz: Otwarcie wejść: 18:30 Start: 20:00
Bilety:
99zł do 15 kwietnia,
120zł do 31 maja,
130zł do 10 czerwca,
140zł w dniu koncertu
Utwór | Od |
1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
2. było, jest i będzie | ametka |
3. O Tobie | ametka |
4. Świat wokół nas | karolp |
5. Kolekcjonerka (opko) | will |
6. alchemik | adolfszulc |
7. taka zmiana | adolfszulc |
8. T...r | kid_ |
9. przyjemność | izasmolarek |
10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
1. Sprzymierzeniec | blackrose |
2. Podaruję Ci | litwin |
3. test gif | amigo |
4. Primavera_AW | annapolis |
5. Melancholia_AW | annapolis |
6. +++ | soida |
7. *** | soida |
8. Góry | amigo |
9. Guitar | amigo |
10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
1. Zielona granica | irka |
2. Tajemnice Joan | wanilia |
3. Twój Vincent | redakcja |
4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
5. Miasto 44 | annatus |
6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
7. O matko! Umrę... | lu |
8. Subtelność | lu |
9. Mustang | lu |
10. Pokój | martaoniszk |