"Zygzakiem przez życie": Premiera książki o Henryku Gołębiewskim w Atlanticu

Wydawnictwo MUZA oraz Kino ATLANTIC zapraszają na premierę książki "Zygzakiem przez życie" połączoną ze spotkaniem z jej autorem oraz bohaterem Henrykiem Gołębiewskim (słynnym "Pikadorem", "Cegiełką", "Edim").

1 marca (wtorek) Kino Atlantic, godz. 18.30.

W rozmowie wezmą udział Przyjaciele Henryka Gołębiowskiego.

Gospodarzami wieczoru będą Dagmara Kowalska (Polskie Radio RDC) oraz Artur Wolski.

Henryk Gołębiewski to dziś najsłynniejszy po Janie Himilsbachu polski naturszczyk. W swojej nowej książce aktor po raz pierwszy opowiada o swoim barwnym życiu. W latach siedemdziesiątych z warszawskiego podwórka trafia prosto na plan filmowy i zostaje gwiazdą kultowych filmów i seriali dziecięcych (m.in. "Podróż za jeden uśmiech", "Stawiam na Tolka Banana"). Potem znika nagle z ekranu, doświadcza licznych zawirowań życiowych, aby po dwudziestu latach ponownie zdobyć popularność dzięki głównej roli w "Edim".

Co się z nim działo podczas tej długoletniej przerwy? Hazard, alkohol, ciężka choroba – wszystkim przeciwnościom losu stawił czoła z niebywałą godnością. W rozmowie z przyjacielem Tomaszem Solarewiczem aktor odsłania tajemnice swojego życia zawodowego i prywatnego. Wspomnienia ubarwia anegdotami z planu filmowego, podwórka, pracy na budowie, wojska oraz lokali rozrywkowych czasów PRL-u. W swoich opowieściach potrafi być ostry, czasem sentymentalny, zawsze jednak pozostaje ujmująco skromny. Oto portret człowieka, który mimo wielkiej popularności zawsze pozostaje sobą, bez względu na to, czy jest akurat na budowie, gdzie wciąż pracuje, czy na planie filmowym, na którym bywa od czasu do czasu.

"Nie będę tu przynudzał ani moralizował, ale każdy musi nieść swój krzyż i każdy jest odpowiedzialny za swoje uczynki. Ja miewałem w swoim życiu wzloty i upadki, a właściwie można powiedzieć, ze poruszałem się zygzakiem. Wzloty – to moje wczesne filmy – «Abel, twój brat», «Wakacje z duchami», «Podróż za jeden uśmiech» później «Edi», narodziny córki… Upadki – alkohol i hazard".

"Ja jestem z innej gliny. Nie zakładam masek. Postrzegają mnie przeważnie przez moje role – menela, złomiarza, pijaka. I każdy chce się ze mną napić. Czasem trudno odmówić. Cenię swoją prywatność. Nie mam parcia na szkło. Nie potrafię rozpychać się łokciami. Może przez to nie dostaję ról. Ale cóż, każdy jest odpowiedzialny za własne życie. Nikogo nie winię za swoje porażki. Miewam chwile słabości, czasem upadałem, ale zawsze miałem siłę podnieść się z kolan, otrzepać się i iść dalej z podniesionym czołem".

"Cały czas pod górę, ale kto ma pod górę, ten w końcu wchodzi na sam szczyt".

Henryk Gołębiewski – ur. w 1956 r. aktor filmowy i telewizyjny. Zasłynął jako bohater filmów i seriali dla młodzieży: m.in. "Abel, twój brat" (1970), "Wakacje z duchami" (1970), "Stawiam na Tolka Banana" (1973). Do aktorstwa powrócił po 20 latach. Za główną rolę w Edim (2002) otrzymał Złotą Kaczkę. Grał m.in. w "Plebanii", "Świecie według Kiepskich", "Ojcu Mateuszu". Rodowity warszawiak, mieszkaniec Mokotowa.

Tomasz Solarewicz – ur. w 1966 r. aktor, twórca scenariuszy m.in. "Złotopolskich", "Zostać miss", "Pucusia", "Rób swoje, ryzyko jest twoje".

Patroni i partnerzy: - Tele Tydzień - Filmweb - Portal Filmowy

Przed i po spotkaniu będzie możliwość zakupienia książki oraz zdobycia autografu. Zapraszamy!

Dodaj artykuł do:
(dodano 26.02.16, autor: blackrose)
Dział literatura
Tagi: Premiera książki, Atlantic, Warszawa, Zygzakiem przez życie
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
CALUM HOOD
2
Haim
3
Steve Hackett
4
The Storyteller
5
The Weeknd
6
The Teskey Brothers
7
Lauren Spencer Smith
8
Józef Skrzek
9
Beata Przybytek
10
Anti Babylon System
1
David Koepp
2
Paolo Genovese
3
Celia Rico Clavellino
4
Joseph Kosinski
5
Dani de la Orden
6
Michael Dweck, Gregory Kershaw
7
Blandine Lenoir
8
David Marqués
9
Margien Rogaar
10
Dean DeBlois
1
Molly Jong-Fast
2
Magdalena Salik
3
Liz Moore
4
Marek Stelar
5
Rachel Hawkins
6
Anya Niewierra
7
Marcin Mortka
8
Juan Gómez-Jurado
9
Thomas Orchowski
10
Isabel Allende
1
Richard Chappell
2
Krzysztof Garbaczewski
3
Krzysztof Pastor
4
Paweł Miśkiewicz
5
Ewa Platt
6
Ilaria Lanzino
7
Sebastian Fabijański
8
Anna Kękuś
9
Łukasz Czuj
10
reż. Mariusz Treliński
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia