Marek Piekarczyk w roli Jezusa w Jesus Christ Superstar

Ogólnopolskie obchody 1050. Rocznicy Chrztu Polski zwieńczy koncert musicalowy z udziałem gwiazd. 16 kwietnia Teatr Muzyczny wystawi koncertową wersję musicalu Jesus Christ Superstar na poznańskim INEA Stadionie. Znany musical Andrew Lloyda Webbera wykonają soliści, zespół wokalno-taneczny i orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu oraz zaproszeni goście.

Marek Piekarczyk, którego legendarna kreacja Jezusa w kultowej produkcji w Gdyni z 1987 roku przeszła do historii, zgodził się ponownie wystąpić w roli tytułowej. W postać Judasza wcieli się Janusz Kruciński, znany jako Jezus ze spektaklu w Chorzowie, dla którego, jak mówi, jest ona spełnieniem artystycznych marzeń. Marię Magdalenę zagra Anna Lasota, solistka Teatru Muzycznego w Poznaniu. Całość przygotowują uznani polscy realizatorzy musicalowi – dyrygować będzie Piotr Deptuch, inscenizację opracuje Sebastian Gonciarz, choreografię Paulina Andrzejewska, a kostiumy i koncepcję scenograficzną – Mariusz Napierała. Musical będzie wystawiony w polskiej wersji językowej w tłumaczeniu Wojciecha Młynarskiego i Piotra Szymanowskiego.

Musical Jesus Christ Superstar przedstawia ostatni tydzień z życia Jezusa Chrystusa. Historię oglądamy z perspektywy zarówno Jego zwolenników, jak i przeciwników. Głównymi postaciami są Jezus Chrystus, Judasz Iskariota, Maria Magdalena oraz Poncjusz Piłat. Wśród utworów znajdują się takie hity jak: I Don’t Know How To Love Him, Everything’s Alright, Superstar czy Could We Start Again, Please. Broadwayowska premiera musicalu w 1971 roku okazała się znacząca dla rozwoju gatunku, wprowadzając nową formę muzyczną – rock-operę. Z kolei kompozytora, wówczas dwudziestokilkuletniego Andrew Lloyda Webbera, uczyniła największą indywidualnością teatru muzycznego ostatniej ćwierci XX wieku.

Ten przełomowy utwór w historii musicalu, mimo swej kontrkulturowej otoczki, zawiera głębokie humanistyczne przesłanie, mocno zakorzenione w kulturze chrześcijańskiej – przypomina Przemysław Kieliszewski, dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Pierwsza z trzech dotychczasowych premier musicalu w Polsce odbyła się w 1987 roku i zbiegła z wizytą Jana Pawła II w Gdyni. Ikoniczne stało się zdjęcie z papieskiej Mszy św. z reklamą gdyńskiej premiery widniejącą w tle, które znalazło się na pierwszych stronach gazet na świecie. Od tego czasu musical nie znika ze scen teatrów w Polsce, przyczyniając się do ogólnoświatowego sukcesu tego dzieła. Spektakl Teatru Muzycznego w Poznaniu jest nową produkcją, przygotowywaną specjalnie na obchody 1050. Rocznicy Chrztu Polski.

Jesus Christ Superstar
16 kwietnia 2016 roku
Teatr Muzyczny w Poznaniu

Dodaj artykuł do:
(dodano 24.02.16, autor: blackrose)
Tagi: Marek Piekarczyk, Jesus Christ Superstar, Teatr Muzyczny w Poznaniu
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
CALUM HOOD
2
Haim
3
Steve Hackett
4
The Storyteller
5
The Weeknd
6
The Teskey Brothers
7
Lauren Spencer Smith
8
Józef Skrzek
9
Beata Przybytek
10
Anti Babylon System
1
David Koepp
2
Paolo Genovese
3
Celia Rico Clavellino
4
Joseph Kosinski
5
Dani de la Orden
6
Michael Dweck, Gregory Kershaw
7
Blandine Lenoir
8
David Marqués
9
Margien Rogaar
10
Dean DeBlois
1
Molly Jong-Fast
2
Magdalena Salik
3
Liz Moore
4
Marek Stelar
5
Rachel Hawkins
6
Anya Niewierra
7
Marcin Mortka
8
Juan Gómez-Jurado
9
Thomas Orchowski
10
Isabel Allende
1
Richard Chappell
2
Krzysztof Garbaczewski
3
Krzysztof Pastor
4
Paweł Miśkiewicz
5
Ewa Platt
6
Ilaria Lanzino
7
Sebastian Fabijański
8
Anna Kękuś
9
Łukasz Czuj
10
reż. Mariusz Treliński
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia