Koncerty Urodzinowe Chopina na Krakowskim i Nowym Świecie - od 22 lutego do 1 marca

Koncerty Urodzinowe to coroczny festiwal muzyczny, organizowany przez Stowarzyszenie Smolna z okazji urodzin Fryderyka Chopina. Odbywa się zawsze w tym samym czasie – od 22 lutego do 1 marca – czyli między metrykalną a obchodzoną przez kompozytora datą urodzin. Te dwie daty stały się pretekstem do stworzenia najdłuższego warszawskiego festiwalu urodzinowego Fryderyka Chopina, który w 2016 roku, ze względu na rok przestępny, będzie trwał aż 9 dni.

Koncerty Urodzinowe to festiwal prezentujący przede wszystkim dorobek kompozytora, a w programie znajdują się recitale uznanych pianistów polskich i zagranicznych, jak również młodych utalentowanych muzyków. Staramy się zatrudniać i promować młodych, wchodzących na rynek sztuki artystów.

Naszą misją jest prezentowanie kultury wysokiej jak najszerszej publiczności, dlatego od pierwszej edycji w 2010r. wstęp na te wydarzenia jest bezpłatny, a z każdym rokiem rośnie liczba odbiorców festiwalu. Jedną z wartości, która jest dla nas szczególnie ważna jest wspólne muzykowanie, dlatego każdego roku w programie festiwalu znajdują się koncerty i wydarzenia dla dzieci, w których uczestniczą całe rodziny. - mówią organizatorzy.

W tym roku festiwal rozegra się na dwóch scenach. Po raz kolejny wspaniali pianiści polscy i zagraniczni zagrają utwory Chopina w Sali Centralnej Biblioteki Rolniczej, przy ul. Krakowskie Przedmieście 66. Festiwal zainauguruje recital finalisty zeszłorocznego Konkursu Chopinowskiego Szymona Nehringa, 27 lutego zagra zdobywca II nagrody na Międzynarodowym Konkursie dla Pianistów Amatorów 2015 Michael Cheung, a na zakończenie usłyszymy m.in. koncert f-moll w wykonaniu Karola Radziwonowicza z towarzyszeniem kwintetu I Solisti di Varsavia.

W programie Sceny Światowej przy ul. Nowy Świat 63 każdego dnia przewidziane są recitale utalentowanych pianistów z Polski, Hiszpanii, Korei i Wietnamu, a w wybrane wieczory scena ta gościć będzie również artystów jazzowych i folkowych. Szczególnie gorąco zapraszamy 22 lutego na koncert jazzmana Stana Breckenridge’a, w niedzielę 28 lutego na koncert finalisty zeszłorocznego 18. Festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja”, zespołu T/Aboret.

Dodaj artykuł do:
(dodano 23.02.16, autor: blackrose)
Tagi: Koncerty Urodzinowe Chopina, Warszawa
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia