Dziś w Studiu im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków odbyła się próba przed poniedziałkową premierą spektaklu „Dymna! Dymna!” w reżyserii Ewy Ziembli, w którym Anna Dymna wcieli się w podwójną rolę: żyjącej współcześnie aktorki oraz królowej Egiptu Nefretete, którą od lat odgrywa na scenie.
Jestem świeżo po odczytaniu monodramu, ale to świetna rola – mówi Anna Dymna - Jest bardzo dużo możliwości, by porozmawiać o tym, co jest dla kobiety w życiu istotne. Dużo jest o mediach, kreowaniu wizerunków, o młodości, która jest niby tak strasznie w naszych czasach ważna. Jest tam też ta bogini, która niby była taka szczęśliwa, a na końcu przyznaje, że jednak brakowało jej takich zwyczajnych ludzkich uczuć. A ta druga postać, aktorka, jest normalną kobietą. Miała ciekawe życie, ale też jest samotna, wszystko oddała scenie.
Premierowo najnowszy spektakl Radia Kraków zaprezentowany zostanie w Studiu im. Romany Bobrowskiej i na antenie Radia Kraków 15 lutego – dokładnie w dniu jubileuszu Radia Kraków.
W ten właśnie sposób, premierą kolejnego słuchowiska, od 2012 roku świętujemy nasz radiowy jubileusz - mówi Marcin Pulit, Prezes i Redaktor Naczelny Radia Kraków. - Za każdym razem to wielkie święto i Radia Kraków i teatru radiowego: Andrzej Seweryn i "Wesele", Krzysztof Globisz i "Nienawidzę" na podstawie Koterskiego, Jerzy Stuhr i kultowy "Kontrabasista". W tym roku 89 rocznicę Radia Kraków, która przypada dokładnie w dniu premiery słuchowiska, świętować będziemy również w sposób wyjątkowy - wraz z Anną Dymną i spektaklem "Dymna! Dymna!"
Po premierze Anna Dymna odbierze Radiowa Nagrodę im. Romany Bobrowskiej -najważniejsze wyróżnienie przyznawane przez Radio Kraków. Podczas uroczystości wręczone zostaną także nagrody Radia Kraków za najciekawsze kulturalne wydarzenia roku 2015 w Małopolsce: Marka Radia Kraków oraz Supermarka Radia Kraków
„Dymna! Dymna!” – spektakl radiowy na podstawie sztuki „Nefretete” Zbigniewa Landowskiego
Adaptacja i reżyseria: Ewa Ziembla
Oprawa muzyczna: DJ Herbaciarz
Realizacja radiowa: Wojciech Gruszka
Transmitowana na antenie premiera słuchowiska w poniedziałek 15.02 o godz. 19.00 w Studiu im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków.
Utwór | Od |
1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
2. było, jest i będzie | ametka |
3. O Tobie | ametka |
4. Świat wokół nas | karolp |
5. Kolekcjonerka (opko) | will |
6. alchemik | adolfszulc |
7. taka zmiana | adolfszulc |
8. T...r | kid_ |
9. przyjemność | izasmolarek |
10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
1. Sprzymierzeniec | blackrose |
2. Podaruję Ci | litwin |
3. test gif | amigo |
4. Primavera_AW | annapolis |
5. Melancholia_AW | annapolis |
6. +++ | soida |
7. *** | soida |
8. Góry | amigo |
9. Guitar | amigo |
10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
1. Zielona granica | irka |
2. Tajemnice Joan | wanilia |
3. Twój Vincent | redakcja |
4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
5. Miasto 44 | annatus |
6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
7. O matko! Umrę... | lu |
8. Subtelność | lu |
9. Mustang | lu |
10. Pokój | martaoniszk |