Sylwestrowa premiera Wrocławskiego Teatru Pantomimy

Trwają ostatnie przygotowania do premiery przedstawienia „BATORY trans” w reżyserii Martyny Majewskiej Laureatki konkursu na Debiut w Pantomimie.

W sylwestrową noc Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza widzów na ostatni bal na Batorym wraz pasażerami statku Batory, opisanymi w książce Bożeny Aksamit "Batory. Gwiazdy, skandale i miłość na transatlantyku", który w okresie międzywojnia kursował liniami GAL-u (Gdynia - Ameryka Linie Żeglugowe). Będzie to przedstawienie o wyobrażeniach – o tym, jak wyobrażamy sobie to, co by było i kim my bylibyśmy gdzieś indziej; o emigracji; o potrzebie zmiany, o ucieczce, o tęsknocie, o konieczności.

Wewnętrzna emigracja bohaterów, ich marzenia i oczekiwania, będą ważniejsze niż to, czy faktycznie po trzech tygodniach podróży jego oczom faktycznie ukaże się Statua Wolności.

MS Batory był nazywany Lucky Ship, do końca swych dni przewoził pasażerów bezpiecznie i nie zmógł go żaden sztorm. Każdy mój kurs przecięty jest siecią nici magicznych, które mnie zawsze ostrzegają przed niebezpieczeństwem. – mawiał najsłynniejszy z kapitanów statku, Eustazy Borkowski. Ponoć zawdzięczał to dużej ilości szampana wzniesionego ku chwale Matki Boskiej Gwiazdy Morza. Ocean alkoholu, siła religijności i sny o potędze, czyli emigracja... po polsku?

Jak będzie wyglądał ostatni bal na statku "BATORY_trans" dowiemy się 31 grudnia 2015.

Kolejne przedstawienia: 2 i 3 oraz 14-17 stycznia, godz. 19.00, Scena na Świebodzkim

Rezerwacja biletów: 71 337 21 03, a.paluch@pantomima.wroc.pl

Przedstawienie Laureatki Konkursu na Debiut Reżyserski w Pantomimie, zorganizowanego z okazji jubileuszu 60-lecia Teatru.

Projekt dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultura i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Urzędu Marszałkowskiego województwa dolnośląskiego.

Dodaj artykuł do:
(dodano 29.12.15, autor: blackrose)
Tagi: Sylwestrowa premiera Wrocławskiego Teatru Pantomimy, Batory trans
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Tom Odell
2
Helloween
3
Matteo Bocelli
4
Arjen Anthony Lucassen
5
The Hives
6
Twenty One Pilots
7
Anna Krzeszowiec
8
Jean-Michel Jarre
9
Il Volo
10
Sophie Ellis Bextor
1
Ari Aster
2
Johannes Schmid
3
Felipe Vargas
4
Eva Victor
5
Burhan Qurbani
6
Robert Wichrowski
7
Darren Aronofsky
8
Michael Chaves
9
Ron Howard
10
Samuel Van Grinsven
1
Norbert Bajan
2
Jacek Mikołajczyk
3
Ewa Platt
4
Natalia Korczakowska
5
Krzysztof Pastor
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia