Dexter Suite

Krakowskie Biuro Festiwalowe opublikowało wideo podsumowujące występ Dana Lichta podczas Międzynarodowej Gali Seriali. Jeden z najciekawszych współczesnych kompozytorów muzyki filmowej był gościem ostatniej edycji Festiwalu Muzyki Filmowej.

Dexter Suite była prawdziwym hitem Międzynarodowej Gali Seriali. Znalazło się w niej wszystko: bezbłędna instrumentacja, dynamizm, dramatyzm, wszystkie najbardziej rozpoznawalne motywy muzyczne oraz partie na narzędzia zbrodni.

Zanim zabrał się do komponowania muzyki filmowej, Dan Licht z powodzeniem występował na scenie jazzowej oraz komponował na potrzeby teatru i tańca w Niemczech, Holandii i krajach północnej Europy. Ukończył studia w zakresie kompozycji, jazzu i world music, a następnie dużo podróżował, m.in. do Japonii i Indonezji, gdzie sam grywał w zespołach gamelanowych na Javie i Bali, co mocno wpłynęło na poszerzenie rozumienia muzyki przez Lichta.

Dexter został przez krytyków uznany za jeden z najważniejszych seriali nowej generacji. Jednym z najistotniejszych elementów decydujących o charakterystycznym dla niego klimacie jest wspaniała ścieżka dźwiękowa autorstwa Dana Lichta, który do wykreowania tej szczególnej atmosfery zamienił w instrumenty tak niekonwencjonalne przedmioty jak taśma izolacyjna, kieliszki, piły, nożyczki, a nawet ludzkie kości! Na scenie Tauron Areny Kraków wraz z orkiestrą Sinfonietta Cracovia i Chórem Polskiego Radia prowadzonymi przez Diego Navarro wystąpili Tina Guo, Norman Kim oraz sam kompozytor.

Dodaj artykuł do:
(dodano 12.12.2015, autor: blackrose)
Tagi: Dexter Suite, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Festiwal Muzyki Filmowej
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Tarja
2
Absolutely
3
Evanescence
4
Blindead23
5
Maisie Peters
6
Crown Lands
7
Black Label Society
8
At the Gates
9
Arlo Parks
10
Bryan Ferry
1
Gang Zhang
2
Mike Marzuk
3
Ben Gregor
4
Steven Spielberg
5
Travis Knight
6
Karsten Kiilerich
7
Sang-il Lee
8
Rafał Reyman Głombiowski
9
Sarah Miro Fischer
10
Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne
1
Dr. Emily Anhalt
2
Sara Antczak
3
Weronika Ilska
4
Max Czornyj
5
Bartosz Szczygielski
6
Cameron Sullivan
7
Emilia Sułek
8
Alina Adamowicz, Karolina Nowakowska
9
J.R.R. Tolkien
10
Nicholas Sparks
1
Norbert Bajan
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Pastor
6
Krzysztof Garbaczewski
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia