24. Targi Książki Historycznej

Od 26 do 29 listopada w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie odbędą się, organizowane już po raz dwudziesty czwarty, Targi Książki Historycznej. Swoją ofertę zaprezentuje ponad dwustu wystawców z całej Polski: wydawcy książek historycznych, wydawnictwa muzealne, antykwariaty, instytucje kultury, producenci koszulek patriotycznych, edukacyjnych książek dla dzieci. Po raz czwarty gośćmi będą wydawcy z Białorusi.

W ramach tegorocznych Targów odbędzie się:

    VI Salon Książki Muzealnej,
    IV Salon Książki Białoruskiej,
    IV Salon Bibliotek.

Targom jak zawsze towarzyszyć będą liczne imprezy: spotkania autorskie, promocje książek, pokazy grup rekonstrukcyjnych, spacery historyczne. W programie:

    panele dyskusyjne i konferencje, m.in.: inauguracja ogólnopolskiego Projektu Karski my hero; debata Walka o dominację w Europie od XV do XXI wieku – spotkanie z prof. Brendanem Simmsem;
    spotkania ze znanymi historykami i autorami, m.in. Sławomirem Koprem, Iwoną Kienzler, Jerzym Besalą, Krzysztofem Masłoniem, Piotrem Zychowiczem, Anną Marią Anders, Jarosławem Molendą, Nikitą Pietrowem, Piotrem Semką, laureatami Nagrody Klio;
    spacery historyczne, m.in. Dynastia Wazów i ich kobiety (prowadzenie: Iwona Kienzler); Miasto Grzechu: sensacje kryminalne warszawskiej Starówki (organizacja: Towarzystwo Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych Paragraf 22);
    pokazy grup rekonstrukcyjnych, kuchnia polowa;
    lekcje muzealne dla dzieci i młodzieży, book change.

Jak co roku targom towarzyszyć będzie ogłoszenie wyników konkursu o Nagrodę Klio za Najlepszą Książkę Historyczną i wręczenie nagród. Członkami jury są profesorowie: Tomasz Szarota, Jan Kieniewicz, Tomasz Kizwalter, Henryk Samsonowicz, Janusz Tazbir oraz redaktorzy: Marian Turski i Tomasz Łubieński. Wyniki Nagrody Klio zostaną ogłoszone podczas otwarcia Targów Książki Historycznej, które odbędzie się 26 listopada o godz. 12.00 w Sali Wielkiej na Zamku Królewskim w Warszawie – Muzeum.

W ramach współpracy z Biblioteką Publiczną m.st. Warszawy – Biblioteką Główną Województwa Mazowieckiego tworzony jest Katalog OnLine Targów. Osoby odwiedzające Targi będą miały możliwość korzystania z katalogu na dostępnym na Targach stoisku informacyjnym, własnych urządzeniach mobilnych oraz za pośrednictwem Internetu poza terenem targów.

Organizatorami Targów są Porozumienie Wydawców Książki Historycznej i Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum.

24. Targi Książki Historycznej
Od 26 do 29 listopada 2015 roku
Arkady Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie

Dodaj artykuł do:
(dodano 25.11.15, autor: blackrose)
Dział literatura
Tagi: 24. Targi Książki Historycznej, Warszawa
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Wojciech Smarzowski
2
Dan Trachtenberg
3
Sebastian Juszczyk
4
Agnieszka Holland
5
Paweł Podolski
6
Michał Kwieciński
7
Radu Jude
8
James Marquand
9
Maura Delpero
10
Fabio Grassadonia, Antonio Piazza
1
Artur Andrus, Maria Czubaszek
2
Anna Klejzerowicz
3
Iwona Kienzler
4
Peter A. Levine
5
Marek Sekielski
6
P.K. Farion
7
Michał Śmielak
8
Katarzyna Puzyńska
9
Christopher Golden
10
Sylwia Kubik
1
Zyta Rudzka
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Krzysztof Pastor
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia