Tu było, tu stało i Stowarzyszenie Masław zapraszają na piąty spacer z cyklu „Tu było, tu stało 3. Spacery architektoniczne”. W niedzielę, 15 listopada poznamy koncepcje projektowe Ściany Wschodniej.
Ściana Wschodnia, Śródmieście
15 listopada (niedziela), godz. 13.00
Zbiórka: przed kinem Atlantic
Prowadzenie: Tomasz Siwiec (architekt, Zespół Opiekunów Kulturowego Dziedzictwa Warszawy ZOK)
Wstęp wolny, zapraszamy!
Jak wyglądało centrum Warszawy bez Ściany Wschodniej? Jaki wpływ na okolicę miała budowa Pałacu Kultury i Nauki? Jaką rolę w przestrzeni Warszawy pełni ulica Marszałkowska? Podczas spaceru uczestnicy poznają koncepcje projektowe i historię jednego z nielicznych całkowicie zrealizowanych założeń urbanistycznych w Śródmieściu. Zapoznają się z założeniami i będą mogli porównać je z tym co powstało. Dowiedzą się także jaki wpływ na projekt miały światowe tendencje tworzenia centrów handlowych, okres realizmu socjalistycznego oraz rewitalizacja z 2006 roku.
Spacery architektoniczne organizowane będą do 22 listopada i poprzedzą główne wydarzenie projektu „Tu było, tu stało 3. Przekształcenia w architekturze Warszawy po 1989 r.” – premierę drukowanej mapy, która odbędzie się 1 grudnia 2015 r. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Na mapie znajdzie się 20 obiektów, a także przestrzeni miejskich, które uległy przekształceniom w przeciągu ostatnich 25 lat. W ramach projektu odbędzie się również debata dotycząca zagadnień związanych z przekształceniami w architekturze Warszawy po 1989 roku.
Harmonogram następnych spacerów:
22.11.2015 (niedziela), godz. 13.00
Koneser – Warszawska Fabryka Wódek, Praga, zbiórka przed wejściem głównym, ul. Ząbkowska 27/31
Prowadzenie: Małgorzata Pastewka
Organizatorzy: Tu było, tu stało, Masław Stowarzyszenie
Partnerzy:
Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Narodowe Archiwum Cyfrowe
Patroni medialni: Aktivist, Architektura Murator, Bryla.pl, Gazeta Co Jest Grane, Miesięcznik Stolica, Radio Kolor, TVP Kultura, Urbnews.pl
Projekt współfinansuje m.st. Warszawa
Kontakt:
Edyta Borkowska: tel. 693 622 082, media.promocja@maslaw.org.pl
Agnieszka Zalotyńska: tel. 500 030 947, tubylotustalo@gmail.com
Utwór | Od |
1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
2. było, jest i będzie | ametka |
3. O Tobie | ametka |
4. Świat wokół nas | karolp |
5. Kolekcjonerka (opko) | will |
6. alchemik | adolfszulc |
7. taka zmiana | adolfszulc |
8. T...r | kid_ |
9. przyjemność | izasmolarek |
10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
1. Sprzymierzeniec | blackrose |
2. Podaruję Ci | litwin |
3. test gif | amigo |
4. Primavera_AW | annapolis |
5. Melancholia_AW | annapolis |
6. +++ | soida |
7. *** | soida |
8. Góry | amigo |
9. Guitar | amigo |
10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
1. Zielona granica | irka |
2. Tajemnice Joan | wanilia |
3. Twój Vincent | redakcja |
4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
5. Miasto 44 | annatus |
6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
7. O matko! Umrę... | lu |
8. Subtelność | lu |
9. Mustang | lu |
10. Pokój | martaoniszk |