Kanał filmowy ale kino+ oraz AP Mañana już po raz siódmy zapraszają na festiwal FILMY ŚWIATA ALE KINO+.
Pokazy festiwalowe odbędą się w 5 największych miastach Polski:
Warszawa / 1-8 grudnia / Kino Muranów, Kinoteka, Kino KC
Kraków / 4-7 grudnia / Kino Pod Baranami
Wrocław / 5-8 grudnia / Kino Helios (ul. Kazimierza Wielkiego)
Poznań / 6-9 grudnia / Kino Muza
Gdańsk / 8-11 grudnia / Kino Żak
Uroczyste otwarcie odbędzie się 1 grudnia w warszawskim kinie Muranów. Zaprezentowany zostanie obsypany nagrodami zwycięzca tegorocznego festiwalu w Locarno, zdobywca Złotego Lamparta oraz nagrody FIPRESCI, argentyński film ABRIR PUERTAS Y VENTANAS w reżyserii debiutującej Milagros Mumenthaler.
Będzie to jeden z kilku filmów zaprezentowanych w ramach sekcji Młodego Kina Argentyńskiego, które w ostatnich latach wraca do najwyższej formy. Dowodem na to jest zdobywca Złotej Kamery za najlepszy debiut reżyserski na tegorocznym MFF Cannes – Pablo Giorgelli i jego LAS ACACIAS, który również znalazł się w programie FILMÓW ŚWIATA ALE KINO+. Wśród tytułów festiwalowych widzowie zobaczą też najnowsze dzieła twórców znanych już w Polsce: prezentowany w Konkursie Głównym tegorocznego MFF Cannes HANEZU japońskiej reżyserki Naomi Kawase, oraz dostrzeżony przez selekcjonerów Quinzaine des Réalisateurs festiwalu w Cannes O ABISMO PRATEADO Brazylijczyka Karima Ainouza, twórcy pokazywanej w polskich kinach MADAME SATÃ.
7. edycja festiwalu FILMY ŚWIATA ALE KINO+ obfitować będzie w wiele niespodzianek. Nowością będzie oficjalny Klub Festiwalowy warszawskiej edycji imprezy, w którym odbywać się będą dyskusje panelowe oraz festiwalowe imprezy tematyczne w rytmach ze wszystkich zakątków świata. Widzów festiwalu czeka również gorąca plaża w środku zimy, na której królować będą egzotyczne projekcje oraz... leżaki.
7. festiwal FILMY ŚWIATA ALE KINO+ odbędzie się w dniach 1-11 grudnia w wybranych kinach w największych miastach w Polsce.
Ideą Festiwalu jest rygorystyczna selekcja i prezentacja w Polsce najwybitniejszych filmów spoza tzw. Świata Zachodniego. W programie imprezy znajdzie się 20 pełnometrażowych filmów fabularnych z Ameryki Łacińskiej, Azji, Afryki i Bliskiego Wschodu, które miały swoje premiery światowe na najważniejszych festiwalach filmowych. Dzięki swej oryginalności i świeżości filmy te są ważnym źródłem inspiracji, doznań oraz wiedzy o współczesnym świecie i człowieku. Większość z nich polska publiczność zobaczy po raz pierwszy.
Więcej o Festiwalu niebawem na www.alekino.pl oraz www.manana.pl
Materiały prasowe na ftp.manana.pl, login i hasło: manana.
Organizatorami Festiwalu są kanał filmowy ale kino+ oraz AP Mañana.
Utwór | Od |
1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
2. było, jest i będzie | ametka |
3. O Tobie | ametka |
4. Świat wokół nas | karolp |
5. Kolekcjonerka (opko) | will |
6. alchemik | adolfszulc |
7. taka zmiana | adolfszulc |
8. T...r | kid_ |
9. przyjemność | izasmolarek |
10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
1. Sprzymierzeniec | blackrose |
2. Podaruję Ci | litwin |
3. test gif | amigo |
4. Primavera_AW | annapolis |
5. Melancholia_AW | annapolis |
6. +++ | soida |
7. *** | soida |
8. Góry | amigo |
9. Guitar | amigo |
10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
1. Zielona granica | irka |
2. Tajemnice Joan | wanilia |
3. Twój Vincent | redakcja |
4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
5. Miasto 44 | annatus |
6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
7. O matko! Umrę... | lu |
8. Subtelność | lu |
9. Mustang | lu |
10. Pokój | martaoniszk |