Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży Czytajmy

Już za niecałe dwa tygodnie na Zamku Królewskim w Warszawie będzie miał miejsce Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży Czytajmy, odbywający się w ramach projektu Bibliomania. Podczas trzydniowej imprezy wszyscy odwiedzający nieodpłatnie będą mogli wziąć udział w kilkudziesięciu warsztatach, pokazach, lekcjach, spotkaniach autorskich i spektaklach teatralnych, a także posłuchać bajek czytanych na żywo i obejrzeć filmy animowane ze zbiorów Muzeum Animacji Se-Ma-For.

Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży Czytajmy ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz aktywnego spędzania czasu przez całe rodziny. Dla najmłodszych, podobnie jak przed rokiem, przygotowane zostaną trzy strefy specjalne: w Warsztatowni współorganizowanej razem z firmą Astra będą się odbywały warsztaty oraz zupełnie inne niż w szkole lekcje na wesoło; w Strefie Małego Słuchacza dzieci posłuchają czytanych przez animatorów bajek oraz obejrzą pokazy animacji; na Sali Konferencyjnej w piątek (25 września) odbędzie się konferencja dla specjalistów zajmujących się promocją czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, a w kolejnych dniach spotkania autorskie, warsztaty i pokazy. Nie zabraknie również strefy targowej z książkami, grami i zabawkami edukacyjnymi. Wśród wystawców znajdą się m.in. Zielona Sowa, Bajki Grajki, FK Olesiejuk, Nasza Księgarnia, Tashka, Muchomor, Dwie Siostry, Bellona i wielu innych.

Oficjalnego otwarcia Festiwalu w piątek 25 września o godzinie 12.00 dokona uwielbiana przez dzieci Nela – Mała Reporterka, autorka pierwszej na polskim rynku serii podróżniczej dla najmłodszych. Fani będą mogli liczyć także na inne atrakcje z jej udziałem. Organizatorzy zapraszają też na spotkania z bohaterami popularnych bajek, m.in. z Cecylką Knedelek i Ciekawskim Georgem.

Nowością podczas tegorocznego Festiwalu będzie przegląd zespołów teatralnych pt Pięknie mówić, pięknie grać – prezentacje młodzieżowych zespołów teatralnych z okazji 250-lecia Teatru Publicznego w Polsce. Dla wszystkich, którzy zapragną odpocząć, zostanie przygotowana Czytelnia pod Chmurką, gdzie na leżakach będzie można zrelaksować się, przeglądając magazyny „parentingowe”, poczytać dziecku bajkę lub pogrążyć się w ulubionej lekturze. Spokojniejszą, ale z pewnością bardzo ciekawą strefą będą również wystawy ilustracji. W tym roku zostaną zaprezentowane klasyczne prace Aleksandra Baszuna do Bajki o Siwobrodym Krasnalu czytanej przez Piotra Fronczewskiego, nowatorskie typograficzne ilustracje autorstwa Moniki Godlewskiej do książki Po prostu… od A do Z oraz przestrzenne ilustracje do książki Grzegorza Kasdepke Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela. ZHP planuje organizację różnego rodzaju konkursów, gier i turniejów pod gołym niebem, nie zabraknie więc rozrywek dla aktywnych dzieci.

Organizatorami Festiwalu jest Bractwo Kawalerów Gutenberga, Fundacja Historia i Kultura oraz Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum.

Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży Czytajmy
Od 25 do 27 września 2015 roku
Zamek Królewski w Warszawie

Dodaj artykuł do:
(dodano 14.09.15, autor: blackrose)
Dział literatura
Tagi: Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży Czytajmy, Zamek Królewski, Warszawa
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia