25 września startuje Białołęcki Festiwal Komediowy ZaBaFKa, podczas którego będzie można zobaczyć najlepsze spektakle komediowe z całej Polski. Wystąpią: Teatr Ludowy z Krakowa ze spektaklem Sarenki, Teatr Polski z Wrocławia z przedstawieniem 20 najśmieszniejszych piosenek na świecie oraz Teatr Nowy z Łodzi ze Spowiedzią masochisty.
Pierwszego dnia festiwalu, 25 września o godz. 20.00 wystąpi Teatr Ludowy z Krakowa ze spektaklem Sarenki. Tomas Svoboda, autor tekstu oraz reżyser przedstawienia wykreował wraz z krakowskimi aktorami pełną absurdów historię o czterech nieudacznikach: dyrygencie, który w wypadku stracił powieki, cierpiącego na gigantyzm mykologa (badacza grzybów), nieśmiałego urzędnika skarbówki i bezrobotnego wynalazcy. Ich losy połączy tajemnicze spotkanie z posiadającymi nadprzyrodzone moce sarenkami. Pechowcy będą mogli spełnić za ich sprawą jedno życzenie i jak to bywa w bajkach – pierwsze wypowiedziane.
Recital Mariusza Kiljana 20 najśmieszniejszych piosenek na świecie z Teatru Polskiego z Wrocławia uświetni drugi dzień festiwalu. 26 września o godz. 19.00 widzowie zobaczą spektakl w reżyserii Jerzego Satanowskiego, utrzymany w konwencji przerywanego piosenkami seansu u psychoterapeuty. Usłyszeć będzie można piosenki wszystkim dobre znane: Jonasza Kofty, Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Elvisa Presleya i wielu innych. Spektakl rekomendowany jest przez Irenę Santor.
Spowiedź masochisty czeskiego autora Romana Sikory, w reżyserii Grega Schwalbe to przewrotna opowieść łącząca elementy komedii, satyry społecznej i groteski. Tytułowy masochista, to główny bohater sztuki, który próbuje odnaleźć się w rzeczywistości rodzącego się kapitalizmu. Jego zmagania i ofiarność zostają docenione przez jego pracodawcę, który wysyła go na Olimpiadę Zasobów Ludzkich do Singapuru. Spowiedź… to opowieść o tym, że aby się odnaleźć we współczesnym świecie, trzeba mieć w sobie coś z masochisty.
II Białołęcki Festiwal Komediowy ZaBaFKa
Od 25 do 27 września 2015 roku
Białołęcki Ośrodek Kultury
Utwór | Od |
1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
2. było, jest i będzie | ametka |
3. O Tobie | ametka |
4. Świat wokół nas | karolp |
5. Kolekcjonerka (opko) | will |
6. alchemik | adolfszulc |
7. taka zmiana | adolfszulc |
8. T...r | kid_ |
9. przyjemność | izasmolarek |
10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
1. Sprzymierzeniec | blackrose |
2. Podaruję Ci | litwin |
3. test gif | amigo |
4. Primavera_AW | annapolis |
5. Melancholia_AW | annapolis |
6. +++ | soida |
7. *** | soida |
8. Góry | amigo |
9. Guitar | amigo |
10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
1. Zielona granica | irka |
2. Tajemnice Joan | wanilia |
3. Twój Vincent | redakcja |
4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
5. Miasto 44 | annatus |
6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
7. O matko! Umrę... | lu |
8. Subtelność | lu |
9. Mustang | lu |
10. Pokój | martaoniszk |