Jubileuszowe pokazy Leszka Mądzika zakończą - 29 i 30 sierpnia - Festiwal Światła w Łazienkach Królewskich

Festiwal Światła, podczas którego można było poznać tradycyjną muzykę chińską i podziwiać nocne iluminacje, zakończą jubileuszowe pokazy „Z mroku” Leszka Mądzika. Pokazy wybitnego reżysera teatralnego i scenografa odbędą się 29 i 30 sierpnia o godzinie 21:30 na Scenie na Wodzie przed Pałacem na Wyspie. Wstęp na pokazy jest bezpłatny.

Przestrzeń otwierająca się przed widzem jest głównym bohaterem dramatu. Eskalacja jej obnażania dzieli widowisko na trzy organicznie przenikające się części. Dotyczy to zarówno ujawnianego obrazu, jak i zintegrowanej z nim muzyki. Ponieważ pokaz odbędzie się w scenerii wieczornej, bohaterem stanie się światło. To ono ujawni poszczególne kadry „scenografii ” – mówi autor i reżyser spektaklu. Leszek Mądzik podkreśla również, że spektakl ujawni te fragmenty przyrody, które dopiero przez iluminację i barwę wprowadzają nas w tajemnicę natury.

Leszek Mądzik 5 lutego br. obchodził 70. rocznicę urodzin. Artysta jest założycielem działającej od 45 lat Sceny Plastycznej KUL, twórcą jej spektakli, także autorem kilkunastu scenografii m.in. w teatrach Polski, Portugalii, Francji i Niemiec. Jak sam twierdzi, źródłem milczenia w jego teatrze jest głębokie przeświadczenie, iż istnieją dziedziny ludzkiej rzeczywistości, które nie poddają się słowu. Miłość, wiara, świętość, przerażenie, poczucie skończoności, śmierć - oto co zaludnia przestrzeń tych spektakli - napisał reżyser.

Dodaj artykuł do:
(dodano 24.08.15, autor: blackrose)
Tagi: Jubileuszowe pokazy Leszka Mądzika, Festiwal Światła w Łazienkach Królewskich
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
The Storyteller
2
Wojtek Mazolewski Quintet
3
Daniel Blumberg
4
Steve Hackett
5
Paul Weller
6
Pink Floyd
7
Ólafur Arnalds
8
Józef Skrzek
9
The Teskey Brothers
10
CALUM HOOD
1
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
2
Paolo Genovese
3
David Marqués
4
Rebecca Lenkiewicz
5
Ido Fluk
6
Jan Hřebejk
7
Juliusz Machulski
8
Cédric Klapisch
9
Ken Scott
10
Samuel Van Grinsven
1
Steve Cavanagh
2
Agata Sawicka
3
Ewa Formella
4
Jacek Dehnel
5
Antoine Wilson
6
Ellie Middleton
7
Robert Jackson Bennett
8
Paulina Rabczak
9
Weronika Mathia
10
Marta Matyszczak
1
Ewa Platt
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Krzysztof Garbaczewski
5
Krzysztof Pastor
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia