Wszyscy myślami, a czasem nawet ciałem i duchem mają już wakacje, ale dla spragnionych wiedzy i podniesienia swoich kwalifikacji Inkubator Społecznej Przedsiębiorczości przygotował wakacyjny zestaw szkoleniowo-doradczy, który podzielony jest na trzy bloki tematyczne. Spotkania obejmują trzy oddzielne cykle szkoleniowe: "Akademię menedżera projektów", "Kuźnię Liderów Społeczności Lokalnej", "Letnią akademię wolontariatu" oraz "Grywalizację". Warsztaty przewidziane są na okres od 8 do 29 lipca. Zapraszamy do zapoznania się z ich szczegółowym programem.
Akademia menedżera projektów to cykl 3 spotkań, podczas których zaprezentowane zostaną metody i narzędzia, niezbędne dla pracy menedżera projektów. Będziemy mówić o zagadnieniach twardych (tj. tworzenie harmonogramów, planowanie, analiza ryzyka), ekonomicznych (tj. budżetowanie), posiadaniu znajomość standardów zarządzania projektami oraz licznych kompetencjach społecznych (tj. motywowanie, przewodzenie grupie, rozwiązywanie konfliktów).
Prowadząca: Magdalena Mike
8 lipca (godz. 10:00-13:00) Program, projekt, wniosek, czyli jak przełożyć swój pomysł na wniosek projektowy
15 lipca (godz. 10:00-13:00) Zarządzanie projektem
23 lipca (godz. 10:00-13:00) Zaawansowane zarządzanie projektem
Kuźnia Liderów Społeczności Lokalnej to seria 3 spotkań przeznaczonych dla osób, które są związane z organizacjami pozarządowymi bądź grupami inicjatywnymi lub działają/chcą zacząć działać aktywnie w społecznościach lokalnych. Chcą zdobyć doświadczenie w prowadzeniu inicjatyw społecznych, realizować małe projekty lub pragną rozpocząć działalność na rzecz społeczności lokalne, są gotowe, by zaangażować się w pracę na rzecz dobra wspólnego.
Prowadząca: Magdalena Mike
7 lipca (godz. 10.00-13.00) Lider, animator, aktywator
14 lipca (godz. 10.00-13.00) Diagnoza społeczności lokalnej
22 lipca (godz. 10:00-13:00) Budowanie i rozwijanie współpracy ze społecznością lokalną
Letnia akademia wolontariatu to spotkania dla osób, które same chcą zostać wolontariuszami bądź na co dzień pracują z osobami społecznie wykonujące swoje obowiązki. Podczas warsztatów uczestnicy nie tylko zdobędą wiedzę i umiejętności dotyczące współpracy z wolontariuszami, ale i zaprojektują własne inicjatywy.
Prowadzące: Kaja Jagodzińska i Aleksandra Nadolna
29 lipca (godz. 10.00-13.00) ABC Wolontariatu – Co to jest wolontariat, kto to jest wolontariusz.
Czy wolontariusz i członek stowarzyszenia to to samo? Czy bycie wolontariuszem to zobowiązanie długoterminowe.
4 sierpnia (godz. 10.00-13.00) Wolontariat formalnie - jakie przepisy regulują prace wolontariuszy i kto może korzystać z ich świadczeń, Jakie obowiązki prawne mają korzystający ze świadczeń wolontariackich. Czego może oczekiwać wolontariusz i na co powinien być przygotowany.
11 sierpnia (godz. 10.00-13.00) Opiekun, informatyk, tłumacz, przyjaciel zwierząt – różne oblicza wolontariatu. Gdzie można szukać pola do działania. Przykłady organizacji poszukujących wolontariuszy.
Grywalizacja. To może być ważne wsparcie tradycyjnych rozwiązań reklamowych, a przy właściwym zdefiniowaniu celów – bardzo skutecznym narzędziem do budowania świadomości, ale też edukowania społeczeństwa niemal w każdym wymiarze. Wprowadzenie takiego zabiegu znacząco zwiększa też poziom zaangażowania naszych odbiorców, co brzmi może jak truizm, ale przy kampaniach społecznych każda nowość niesie za sobą poczucie lekkiego ryzyka. Prowadzący : Krzysztof Korzeniecki
22 lipca (godz. 16.00-18.00)
29 lipca (godz. 16.00-18.00)
Zapisy na szkolenia przyjmowane są drogą mailową na adres: inkubator.dg@gmail.com. W treści maila proszę podać datę i nazwę szkolenia, dane uczestnika i reprezentowanej przez niego organizacji oraz numer telefonu kontaktowego. Ważne: nie jest konieczne, aby brać udział we wszystkich szkoleniach w bloku.
Szczegółowe informacje na temat oferty Inkubatora Społecznej Przedsiębiorczości znajdą Państwo:
na stronie www.ngo.dabrowa-gornicza.pl
w siedzibie Inkubatora Dąbrowa Górnicza, Al. Tadeusza Kościuszki 25 (w okresie wakacyjnym: poniedziałek – wtorek 8:00-16:00, środa – piątek 8:00-18:00)
pod adresem mailowym: inkubator.dg@gmail.com
pod numerami telefonów: 668 573 952 lub 602 502 478
Źródło: Dąbrowa Górnicza - Portal Organizacji Pozarządowych
Utwór | Od |
1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
2. było, jest i będzie | ametka |
3. O Tobie | ametka |
4. Świat wokół nas | karolp |
5. Kolekcjonerka (opko) | will |
6. alchemik | adolfszulc |
7. taka zmiana | adolfszulc |
8. T...r | kid_ |
9. przyjemność | izasmolarek |
10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
1. Sprzymierzeniec | blackrose |
2. Podaruję Ci | litwin |
3. test gif | amigo |
4. Primavera_AW | annapolis |
5. Melancholia_AW | annapolis |
6. +++ | soida |
7. *** | soida |
8. Góry | amigo |
9. Guitar | amigo |
10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
1. Zielona granica | irka |
2. Tajemnice Joan | wanilia |
3. Twój Vincent | redakcja |
4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
5. Miasto 44 | annatus |
6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
7. O matko! Umrę... | lu |
8. Subtelność | lu |
9. Mustang | lu |
10. Pokój | martaoniszk |