W sobotę akcja "Zamień odpady na kulturalne wypady" w Katowicach

Katowicka część ogólnopolskiej kampanii promującej segregację odpadów odbędzie się z najbliższą sobotę, 24 września. W zamian za przyniesione zużyte baterie, sprzęt elektryczny, butelki czy makulaturę przy Spodku będą rozdawane bilety do instytucji kulturalnych.

Chodzi o uświadomienie obywatelom, że śmieci też mają swoją, wcale niemałą, wartość. "(...) Jest to cenny surowiec, który należy poddać recyklingowi i odzyskać" - mówi Anna Tarkowska, która jest lokalnym koordynatorem akcji.

Do akcji przyłączyły się m.in. Muzeum Gónośląskie, Muzeum Historii Katowic, Filharmonia Śląska i Teatr Korez. Aby otrzymać bilet, należy przynieść np. pięć sztuk małego sprzętu elektrycznego (świetlówki, suszarki itp.), jedną sztukę dużego sprzętu elektronicznego (lodówka, telewizor, komputer), albo 10 butelek lub słoików szklanych, 10 butelek lub kubeczków plastikowych czy 40 torebek foliowych. Z powodu ograniczonej ilości biletów jedna osoba otrzyma tylko jeden bilet, niezależnie od ilości przyniesionych odpadów.

Ogólnopolska kampania edukacyjna "Zamień odpady na kulturalne wypady" to projekt Fundacji EkoRozwoju FER, który łączy świat kultury z ekologią i odpowiedzialnymi postawami społecznymi - zaprasza mieszkańców miast na imprezy kulturalne, ucząc przy tym o recyklingu i zachęcając do segregacji odpadów. Akcja odbywa się od 9 kwietnia 2011 r. do 31 września 2012 r. w dwunastu największych miastach kraju i jest organizowana dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Koordynatorem wydarzenia w Katowicach jest Fundacja "Zielonej Ligi". Patronat nad akcją sprawują resorty środowiska i kultury.

Dodaj artykuł do:
(dodano 20.09.11, autor: redakcja)
Tagi: Zamień odpady na kulturalne wypady, Katowice
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
White Lies
2
OMD
3
David Gilmour
4
Robert Plant
5
Twenty One Pilots
6
Dropkick Murphys
7
Richard Ashcroft
8
Paradise Lost
9
Orbit Culture
10
Bioscope
1
Paweł Podolski
2
Michał Kwieciński
3
Agnieszka Holland
4
Radu Jude
5
Maura Delpero
6
James Marquand
7
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
8
Solange Cicurel
9
Genki Kawamura
10
Fabio Grassadonia, Antonio Piazza
1
Marcin Podlewski
2
Jagoda Wochlik
3
Freida McFadden
4
Grażyna Molska
5
Renata Kuryłowicz
6
Agata Kunderman
7
Rina Kent
8
Elizabeth B. White
9
Olga Rudnicka
10
John Glatt
1
Norbert Bajan
2
Natalia Korczakowska
3
Ewa Platt
4
Krzysztof Pastor
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia