Koncert Chór Varsoviae Regii Cantores w NInA

21 czerwca o godz. 18.00 Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA) zaprasza na występ chóru Varsoviae Regii Cantores. Na koncert, którego tematem będzie ludzkie ciało, złożą się angielskie, włoskie i hiszpańskie utwory muzyki dawnej. Występ rozpocznie rezydencję chóru w NInA.

W programie koncertu, który oficjalnie rozpocznie rezydencję chóru Varsoviae Regii Cantores w NInA, pojawią się dzieła muzyki dawnej, autorstwa m.in. Palestriny, Tallisa, Byrdy i Weelkesa. Angielskie, włoskie i hiszpańskie utwory będą tworzyły wielopoziomową i wielowątkową opowieść o ciele.

Występ będzie składał się z trzech części. W pierwszej usłyszymy utwory sakralne związane z uroczystością Bożego Ciała. Następnie pojawią się kompozycje prezentujące przenikanie się podejścia świeckiego i świętego. Na część trzecią natomiast złożą się utwory świeckie, opowiadające o rozkoszach i utrapieniach miłości cielesnej oraz ziemskich przyjemnościach stołu i beztroskiej zabawy. Klamrą koncertu będzie pożegnalna pieśń umierającego o rozpaczy pojawiającej się w obliczu zbliżającego się końca.

Chór Varsoviae Regii Cantores

Chór, który jest rezydentem NInA, powstał w 2009 roku z inicjatywy obecnego dyrygenta - Joanny Malugi. Od początku istnienia koncentrował się na wykonawstwie muzyki renesansowej i współczesnej oraz łączeniu tych dwóch gatunków.

21 czerwca, godz. 18.00 Koncert Chór Varsoviae Regii Cantores w NInA Sala „Ziemia obiecana” Narodowy Instytut Audiowizualny, ul. Wałbrzyska 3/5 Warszawa

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wejściówki dostępne na stronie www.nina.gov.pl. Osoby bez wejściówek będą wpuszczane w miarę dostępności miejsc na pół godziny przed rozpoczęciem koncertu.

Dodaj artykuł do:
(dodano 19.06.15, autor: blackrose)
Tagi: Koncert Chór Varsoviae Regii Cantores w NInA
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Arkadiusz Jakubik
2
Damiano David
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
The Waterboys
7
Bryan Ferry
8
Turbo
9
Mela Koteluk
10
Anita Lipnicka
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia