Już 28 listopada w katowickim Spodku odbędzie się festiwal, który będzie prawdziwym świętem dla wszystkich miłośników hard rockowych brzmień - Hard Rock Heroes Festival. Główną gwiazdą festiwalu będzie formacja Whitesnake, która przybędzie do naszego kraju w ramach trasy promującej swój najnowszy krążek, "Forevermore". W Spodku wystąpi także legenda polskiej sceny muzycznej - TSA.
Kolejnym wykonawcą, który potwierdził swój udział na Festiwalu, jest Graham Bonnet z zespołem Alcatrazz. Bonnet lo żywa legenda hard rocka, artysta ten śpiewał wcześniej w takich grupach jak np. Rainbow i Michael Schenker Group i wiadomo już, że podczas katowickiego koncertu nie zabraknie utworów z repertuaru tych dwóch formacji! Będzie to pierwsza wizyta tego artysty w Polsce.
Bonnet założył Alcatrazz w 1983 roku, a obok niego w zespole znaleźli się również Jimmy Waldo oraz Gary Shea. Po uzupełnieniu składu o Yngwie Malmsteena i Jana Uvena, formacja nagrała swój debiutancki krążek , "No Parole From Rock 'N' Roll", na który duży wpływ miały dokonania poprzedniej grupy Bonneta, Rainbow. W 1985 roku ukazuje się kolejny album, "Disturbing The Peace", na którym szeregi grupy zasilił Steve Vai. W kolejnym roku premierę ma ostatnia studyjna płyta zespołu, "Dangerous Games", natomiast w 1987 roku formacja zostaje rozwiązana i każdy z muzyków poświęca się pracy nad swoimi projektami. Wielki come back zespołu następuje w 2007 roku, grupa reaktywowana zostaje pod nazwą Alcatrazz featuring Graham Bonnet i formacja zaproszona zostaje przez Joe Lynn Turnera na wyprzedaną trasę koncertową po Japonii, a następnie gra serię koncertów, które przyjmowane są z niezwykłym entuzjazmem fanów. W tym roku rozpoczęły się także prace nad nowym studyjnym albumem grupy.
Bonnet z zespołem pozostaje w rewelacyjnej formie koncertowej, o czym przekonać będzie można się już 28 listopada, zapraszamy.
Utwór | Od |
1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
2. było, jest i będzie | ametka |
3. O Tobie | ametka |
4. Świat wokół nas | karolp |
5. Kolekcjonerka (opko) | will |
6. alchemik | adolfszulc |
7. taka zmiana | adolfszulc |
8. T...r | kid_ |
9. przyjemność | izasmolarek |
10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
1. Sprzymierzeniec | blackrose |
2. Podaruję Ci | litwin |
3. test gif | amigo |
4. Primavera_AW | annapolis |
5. Melancholia_AW | annapolis |
6. +++ | soida |
7. *** | soida |
8. Góry | amigo |
9. Guitar | amigo |
10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
1. Zielona granica | irka |
2. Tajemnice Joan | wanilia |
3. Twój Vincent | redakcja |
4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
5. Miasto 44 | annatus |
6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
7. O matko! Umrę... | lu |
8. Subtelność | lu |
9. Mustang | lu |
10. Pokój | martaoniszk |