O kuchni, smakach i zapachach w „Wieczorach w Umbrii”

20 maja na polskim rynku ukaże się najnowsza powieść Marleny de Blasi, która ponownie zabiera czytelnika do magicznej Umbrii. Autorka zyskała w Polsce bardzo dużą popularność, a jej wszystkie książki mają status bestsellerów.

Miranda, Ninuccia, Paolina i Gilda tworzą umbryjski Klub Kolacji Czwartkowych. Co tydzień spotykają się w starym kamiennym domku w górach nad Orvieto, aby wspólnie gotować, jeść, pić wino i rozmawiać o życiu. Pochodzą z Umbrii i są wielbicielkami umbryjskich tradycji kulinarnych. Wszystkie w swoim życiu zajmowały się profesjonalnie gotowaniem. Wierzą, że przy dobrej kolacji można odzyskać siły i radość, których pozbawia nas dzień. Wspólne celebrowanie posiłku jest sposobem na codzienne troski, sprzyja wspomnieniom, koi żale i pozwala przeżyć chwile szczęścia.

„Wieczory w Umbrii” to opowieść o kuchni, o smakach i zapachach. To także rozmowy o wierności, starzeniu się, mężczyznach, dzieciach, przeznaczeniu, mafii, Kościele i nieprzemijającej radości życia. Książka zawiera przepisy na dania tradycyjnej kuchni umbryjskiej, które bohaterki z upodobaniem przygotowują w każdy czwartek. Marlena de Blasi w mistrzowski sposób zaczarowuje czytelniczki i zabiera je w niezapomnianą podróż do słonecznej Italii.

Marlena de Blasi jest autorką bestsellerowych książek, m.in. „Tysiąc dni w Wenecji”, „Tysiąc dni w Toskanii”, „Tysiąc dni w Orvieto”, „Tamtego lata na Sycylii”, „Lavinia i jej córki” oraz powieści „Amandine”. Pracowała jako szefowa kuchni, dziennikarka, konsultantka do spraw żywności i wina oraz recenzentka restauracji. Jest również autorką dwóch książek kucharskich z przepisami kuchni włoskiej, wydanych w wielu krajach. Mieszkała wraz z mężem Fernandem w Wenecji, następnie w San Casciano w Toskanii, a obecnie mieszka w Umbrii, w miasteczku Orvieto.

Dodaj artykuł do:
(dodano 17.05.2015, autor: wanilia)
Dział literatura
Tagi: Wieczory w Umbrii, Marlena de Blasi, kuchnia, o smaki, zapachy
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Arlo Parks
2
Bryan Ferry
3
Bring Me The Horizon
4
Black Label Society
5
Crown Lands
6
At the Gates
7
Gorillaz
8
Kwiat Jabłoni
9
Balu Brigada
10
Megadeth
1
Sarah Miro Fischer
2
Rafał Reyman Głombiowski
3
Kleber Mendonça Filho
4
Sang-il Lee
5
Giorgos Georgopoulos
6
Kirill Sokolov
7
Maggie Gyllenhaal
8
Jan Komasa
9
Joachim Trier
10
Łukasz Palkowski
1
Norbert Bajan
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Pastor
6
Krzysztof Garbaczewski
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia