Konkurs na Czytelnika Roku Krakowa Miasta Literatury UNESCO

Początek jest prosty – wystarczy odnaleźć kartę biblioteczną. Potem robi się trudniej. Trzeba pokonać sporo kilometrów na trasie dom – biblioteka. Dystans ten przemierza się zawsze z dużym obciążeniem, średnio dwie książki w jednej ręce. Wszystko to kilka razy w tygodniu przez cały rok, jeśli ktoś poważnie myśli o wygranej.

Są też przyjemności i to przyciąga uczestników tego konkursu – dziesiątki przeczytanych książek i nagrody.

Organizatorami i pomysłodawcami Konkursu Czytelnik Roku 2014/2015 są Urząd Miasta Krakowa, 4 miejskie biblioteki publiczne Krakowa (Krowoderska Biblioteka Publiczna, Nowohucka Biblioteka Publiczna, Podgórska Biblioteka Publiczna i Śródmiejska Biblioteka Publiczna) oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe operator programu Miasta Literatury UNESCO.

Konkurs ma charakter otwarty, a jego uczestnikami mogą być wszyscy użytkownicy miejskich bibliotek publicznych Krakowa. Dzięki zaangażowaniu pracowników wszystkich filii bibliotecznych w Krakowie konkurs cieszył się wielkim powodzeniem – kilkuset krakowian stanęło w szranki o tytuł Czytelnika Roku. Byli wśród nich tacy, dla których pożyczone książki były pierwszymi samodzielnie przeczytanymi w życiu, ale też starsi oraz znacznie starsi – niemal stuletni.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni w trzech grupach wiekowych. Laureaci w nagrodzie otrzymają karnet na atrakcyjne imprezy kulturalne organizowane przez Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz bilety wstępu do wybranych muzeów i teatrów krakowskich. Wyróżnienia dla swoich czytelników przygotowały równie krakowskie biblioteki.

Zwycięzców poznamy na uroczystej gali 16 maja w Centrum Kongresowym ICE. Uroczystość ta będzie towarzyszyła odbywającym się w tym czasie w Krakowie Festiwalowi Miłosza i Festiwalowi Literatury dla Dzieci oraz zakończy Tydzień Bibliotek 2015.

Wszyscy którzy chcą powalczyć o zwycięstwo w Konkursie na Czytelnika Roku wciąż mają na to szansę!

Oświadczenia o starcie w konkursie, które dostępne będą w bibliotekach, można składać do 30 kwietnia w dowolnej krakowskiej bibliotece miejskiej. Zapraszamy!

Dodaj artykuł do:
(dodano 30.04.15, autor: blackrose)
Tagi: Konkurs na Czytelnika Roku Krakowa Miasta Literatury UNESCO
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Arkadiusz Jakubik
2
Damiano David
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
The Waterboys
7
Bryan Ferry
8
Turbo
9
Mela Koteluk
10
Anita Lipnicka
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia