8 września jest Dniem Dobrej Wiadomości. Od dziś w księgarniach znajdziecie kalendarze z Kotem Simona na rok 2012.
Dziesiątki nowych – nigdzie niepublikowanych – rysunków Simona Tofieda, najważniejsze święta (na przykład Światowy Dzień Kota, Dzień Czarnego Kota, ale też Dzień Latarni Morskich czy Dzień Leworęcznych), a oprócz tego wyimki z klasyki literatury polskiej i światowej o kotach, czyli wszystko, co najlepsze w Podróżach Guliwera Jonatana Swifta, dwóch powieściach P.L. Travers o Mary Poppins, Koralinie Neila Gaimana, Ryżym Placku i portowej kampanii Jana Tettera, Kocie Georges’a Simenona, Kotolotkach Ursuli K. Le Guin, Przygodach Kota Filemona Marka Nejmana i Sławomira Grabowskiego czy Zadziwiającym Maurycym i jego uczonych szczurach Terry’ego Pratchetta. Nie mogło także zabraknąć zwycięzców konkursu „Koty górą!”. To wszystko znajdziecie w „Kocie Simona na każdy dzień 2012”.
Choć w 2012 roku są 53 poniedziałki i 3 piątki trzynastego – z kotem Simona polubisz je wszystkie.
Simon Tofield jest angielskim rysownikiem, współpracującym m.in. z „The Daily Mirror”, i reżyserem związanym z wytwórnią Tandem Films. Jego pasje to malarstwo i przyroda, lubi spędzać czas na wolnym powietrzu. Oczywiście uwielbia koty – teraz ma ich cztery.
Przygody kota Simona znane są z cyklu filmów. Animacje te zdobyły w 2008 roku kilka wyróżnień: Nagrodę YouTube „Blockbuster”, British Animation Award w kategorii Humor oraz Prix Animation na międzynarodowym festiwalu Tres Courts.
Wydawnictwo W.A.B. opublikowało albumy Kot Simona. Sam o sobie (2009), Kot Simona. Za płotem (2010), Kot Simona i kociokwik (2011) oraz kalendarze zeszytowe i ścienne. Książki Tofielda ukazały się w dwudziestu siedmiu krajach i wszędzie trafiły na listy bestsellerów. Oprócz "Kota Simona na każdy dzień 2012” wydawnictwo W.A.B przygotowało także kalendarz ścienny z Kotem Simona na rok 2012.
Dołacz do fanów kota Simona na FB: http://www.facebook.com/kotsimona1
Utwór | Od |
1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
2. było, jest i będzie | ametka |
3. O Tobie | ametka |
4. Świat wokół nas | karolp |
5. Kolekcjonerka (opko) | will |
6. alchemik | adolfszulc |
7. taka zmiana | adolfszulc |
8. T...r | kid_ |
9. przyjemność | izasmolarek |
10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
1. Sprzymierzeniec | blackrose |
2. Podaruję Ci | litwin |
3. test gif | amigo |
4. Primavera_AW | annapolis |
5. Melancholia_AW | annapolis |
6. +++ | soida |
7. *** | soida |
8. Góry | amigo |
9. Guitar | amigo |
10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
1. Zielona granica | irka |
2. Tajemnice Joan | wanilia |
3. Twój Vincent | redakcja |
4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
5. Miasto 44 | annatus |
6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
7. O matko! Umrę... | lu |
8. Subtelność | lu |
9. Mustang | lu |
10. Pokój | martaoniszk |