Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej"

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej", które potrwa do 31.05.2015 roku. Przesłuchania uczestników odbędą się w radiowym Studio im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie i zostały zaplanowane na początek czerwca. Warunkiem wystąpienia w przesłuchaniach, które wyłonią finalistów, jest przygotowanie interpretacji 2 piosenek autorstwa zdolnej poetki.

Tegoroczna 18. edycja Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" zapowiada się wyjątkowo dojrzale. Konkurs okrzepł w swojej formule, dzięki której młodzi artyści będą mieli okazję zaśpiewać m.in. w Muzeum Powstania Warszawskiego, w Studio im. Agnieszki Osieckiej oraz Teatrze Muzycznym ROMA.

- Przebieg Koncertu Galowego jest jeszcze tajemnicą, ale Fundacja przyzwyczaiła już do spektakli muzycznych na najwyższym poziomie artystycznym. Nasz konkurs ma piękną tradycję, wierną publiczność i znakomitą renomę. Czekamy na zgłoszenia wokalistów i zespołów, czekamy na fascynujące osobowości i ciekawe interpretacje. Wszyscy śpiewający piosenki Agnieszki, przybywajcie - powiedziała Agata Passent.

Dlaczego warto się zgłosić?

Finałowa 10-tka może liczyć na merytoryczne wsparcie dyrektora artystycznego konkursu Jerzego Satanowskiego oraz aktorki Magdaleny Smalary, którzy poprowadzą warsztaty wokalne. Finaliści wezmą udział w koncertach, które oswoją ich z różnorodnymi scenami (studio radiowe, amfiteatr, teatr muzyczny) i rozśpiewają się przed wyjątkowym Koncertem Galowym.

To również szansa by sprawdzić swoje umiejętności przed znakomitym, kompetentnym Jury i rozwinąć skrzydła w życzliwej atmosferze. Na zwycięzców czeka tytuł laureata jednego z najbardziej prestiżowych konkursów wokalnych w Polsce oraz nagrody pieniężne i rzeczowe.

Jak się zgłosić?

Należy wybrać 2 piosenki z obszernego dorobku poetki. Najlepszym źródłem poprawnie zapisanych tekstów i nut są "Śpiewniki" Agnieszki Osieckiej, dostępne na stronie internetowej Fundacji Okularnicy. Szczegółowy regulamin Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" znajduje się na stronie internetowej www.okularnicy.org.pl.

Dodaj artykuł do:
(dodano 02.04.15, autor: blackrose)
Tagi: Pamiętajmy o Osieckiej, Konkurs, zgłoszenia
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Gorillaz
2
Archive
3
Kwiat Jabłoni
4
Balu Brigada
5
Robbie Williams
6
Megadeth
7
Karnivool
8
Lech Janerka
9
Gaerea
10
Avatar
1
Joachim Trier
2
Łukasz Palkowski
3
Gan Bi
4
David Borenstein, Pavel Talankin
5
Christophe Gans
6
Chloe Zhao
7
Michel Franco
8
Margherita Ferri
9
Paolo Sorrentino
10
Eva Libertad
1
Weronika Zajkowska
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Pastor
6
Krzysztof Garbaczewski
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia