"Taki jeden dzień” w Teatrze Żydowskim

"Taki jeden dzień" to opowieść muzyczno-dramatyczna, teatralizowana, stworzona na podstawie opowiadań Szolema Alejhema. Teatr Żydowski w Warszawie zaprasza na spektakl 11 i 12 kwietnia.

Tu przeplatają się motywy żydowskie i ukraińskie…– wszystko to, co bliskie było wielkiemu Pisarzowi, na czym bazował własną twórczość. Dokonaliśmy próby uchwycenia i, zarazem, rozbudowania kolorytu, wplatając Słowo oraz Melodię w przestrzenie klimatów ambientowo-elektronicznych. Spektakl grany był w Polsce i Ukrainie (Kijów, zdobył Dyplom Festiwalu Kultury Żydowskiej Błąkające gwiazdy 2013).

     Taki jeden dzień…

    – to jakiś czas

    – jakaś godzina

    – jakaś chwila

    …jeden dzień…

    Wszędzie, na całym świecie, taki jeden dzień

    przynosi radość życia i tragizm przemijania.

    I każdy człowiek, bez względu na język, wyznanie i kolor skóry, ma prawo, by pod każdą długością i szerokością geograficzną taki dzień przeżyć.. w sposób niepowtarzalny.

    …a potem jeszcze jeden dzień….

    i jeszcze jeden….

    i jeszcze…

Całość tworzą:

Monika Chrząstowska – narracja. Monika jest aktorką teatralną oraz filmową. Na stale współpracuje z Teatem Żydowskim. Występuję również solo z własnym programem, mocno zainspirowanym motywami Żydowskimi. Zachwyca widza fantastycznym temperamentem, wyjątkowością siły przekazu twórczego. Współpracowała z takimi reżyserami jak Piotr Cieplak, Michał Zadara, Maciej Woytyszko, Jan Szurmiej.

Roksana Vikaluk – śpiew, instrumenty elektroniczne, bęben. Jest artystką Ukraińskiego pochodzenia. Śpiewa i akompaniuje sobie na fortepianie czy instrumentach elektronicznych, bębnie; zarówno komponuje muzykę, jak i aranżuje; zajmuje się działalnością pedagogiczną. Jako aktorka realizuje się na scenie Teatralnej. Jest autorką czterech wydanych płyt. Eksperymentuje. Współpracuje z Teatrem Żydowskim oraz Wolframem DER Spyrą. Współpracowała z Józefem Skrzekiem (SBB), Ewą Bem, Piotrem Wojtasikiem, Tomaszem Szukalskim, Janem Szurmiejem, Żanną Gierasimową.

Opieka artystyczna – Grzegorz Kulikowski. Aktor teatralny i filmowy. Jest z pewnością jednym z tych ludzi, wspaniałe pomysły których sprawiają, że Świat Twórczy kręci się we właściwym kierunku. Współpracuje z Teatrem Żydowskim.

Spektakl Taki jeden dzień
11 i 12 kwietnia 2015 roku
Teatr Żydowski w Warszawie

Dodaj artykuł do:
(dodano 01.04.15, autor: blackrose)
Tagi: Taki jeden dzień, Teatr Żydowski, Warszawa
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Orbit Culture
2
Bob Dylan
3
Bioscope
4
Balu Brigada
5
Sophie Ellis Bextor
6
Eunike Tanzil
7
White Lies
8
David Gilmour
9
Of Mice & Men
10
Robert Plant
1
Lynne Ramsay
2
Wojciech Smarzowski
3
Margherita Ferri
4
Sebastian Juszczyk
5
Agnieszka Holland
6
Bálint Dániel Sós
7
Michał Kwieciński
8
James Marquand
9
Paweł Podolski
10
Radu Jude
1
Jacek Mikołajczyk
2
Natalia Korczakowska
3
Ewa Platt
4
Krzysztof Pastor
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia