Weź udział w VI Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych – ŻUBROFFKA

Rozpoczął się nabór filmów na VI Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych – ŻUBROFFKA, który odbędzie się 7-11 grudnia 2011 w Białymstoku.

W ramach tegorocznego Festiwalu przewidziano następujące konkursy:

FORMUŁA MIĘDZYNARODOWA:

Konkurs OKNO NA WSCHÓD – konkurs na najlepszy film niezależny z Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Armenii, Rosji, Słowacji itd. – czyli skierowany do filmowców z krajów byłego bloku państw socjalistycznych - twórców niezależnych, studentów i amatorów. Nazwa konkursu nawiązuje do urokliwych podlaskich okien oraz wyjątkowego położenia naszego miasta pomiędzy Wschodem i Zachodem - oczekujemy na prace zawodowców i amatorów.

Konkurs CAŁY TEN ŚWIAT – skierowany do twórców z całego świata – z wyłączeniem uczestników konkursów krajowych i OKNA NA WSCHÓD - konkurs będzie próbą ukazania pozostałych regionów świata poprzez krótkometrażowe filmy tworzone przez twórców niezależnych, studentów i amatorów

FORMUŁA KRAJOWA:

Konkurs AMATORZY – konkurs skierowanych do twórców amatorów, którzy tworzą autorskie filmy, mimo iż nie ukończyli ŻADNEJ szkoły filmowej i artystycznej
Konkurs STUDENCI – konkurs na najlepszy film studencki zrealizowany w polskich szkołach filmowych i artystycznych
Konkurs NIEZALEŻNI – konkurs skierowany do twórców niezależnych, absolwentów szkół filmowych i artystycznych tworzących autorskie kino

Dla uczestników Festiwalu przewidziano nagrody:

GRAND PRIX FESTIWALU - 2.000 Euro

I NAGRODY w każdym konkursie – 1.000 Euro

Dodatkowo w każdym konkursie przewidziano II i III NAGRODY (nagrody pieniężne albo sprzęt filmowy).

Specjalne miejsce na liście nagród zajmuje NAGRODA DZIKIEGO ŻUBRA, czyli NAGRODA PUBLICZNOŚCI!

Organizatorzy mając na uwadze fakt, że w konkursach prezentowane są różnorodne formy krótkometrażowego kina, specjalnymi nagrodami uhonorowane zostaną najlepsza Animacja, Dokument i Fabuła.

Więcej informacji - http://zubroffka.bok.bialystok.pl/

Dodaj artykuł do:
(dodano 19.08.11, autor: reczka)
Dział film
Tagi: festiwal, film, konkurs
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Arkadiusz Jakubik
2
Damiano David
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
The Waterboys
7
Bryan Ferry
8
Turbo
9
Mela Koteluk
10
Anita Lipnicka
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia