Dzień Dziecka w galerii – interaktywne Mikołajki!

Zapraszamy wszystkie dzieci do stworzenia własnego obrazu, który będzie tematem wystawy – akcji animacyjnej z okazji Mikołajek, która będzie odbywała się w Gdańskiej Galerii Miejskiej od 1 do 6 grudnia.

Napisz swój list do Mikołaja, narysuj dla niego swój rysunek – przywitajmy Mikołaja naszymi rysunkami. Dzieci stworzą swoją niepowtarzalną interaktywną wystawę, którą 6. grudnia przywitają Mikołaja! Zapraszamy dzieci do galerii na rysowanie – bo w galerii są obrazy, czyli coś, co się rysuje, maluje. Galeria stworzy miejsce do rysowania, wykorzystując najnowsze technologie dostępne w życiu codziennym – tablety. Dzieci swobodnie będą rysować na tabletach, bawiąc się nimi. Rysunek trafi bezpośrednio na ścianę galerii. Dzieci od 1. do 6. grudnia przychodząc do galerii, będą rysowały i tworzyły swoją własną wystawę. W galerii na ścianach wszystkie rysunki będą pokazywane w formie interaktywnej projekcji. Rysunki swobodnie – jak planety w kosmosie, będą krążyły po ścianach galerii, a my-zwiedzający będziemy mieli szanse nimi poruszać. Każdy zwiedzający stanie się częścią wystawy. Ostatni dzień – Mikołajki 6 grudnia, jest nie tylko dniem zamknięcia, ale także świętem, w którym wszyscy mogą oglądać efekt tygodniowej pracy uczestników.

Artysta: Robert Sochacki – autor interaktywnej wystawy „Dzień Dziecka”

urodzony 14.06.1971 w Gdańsku, absolwent gdańskiej ASP (dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Malarstwa w 1997 roku), obecnie doktorant tejże uczelni. Artysta nowych mediów - artysta video, Vj, performer, autor miejskich interwencji. Jego malarskie poszukiwania, rozszerzone o doświadczenie pracy nad scenografią teatralną, były początkiem interwencji artysty w rzeczywistość miejską. Dziś już nie tylko umieszcza swoje instalacje w przestrzeni publicznej, ale próbuje przenikać dwie równoległe rzeczywistości, tą wirtualną-internetową i tą na pozór normalną. Swoje realizacje pokazuje nie tylko w Polsce.


1-6 grudnia 2014

godz. 10-18

wstęp wolny

zapisy dla grup: Grażyna Tomaszewska 665 770 551

Gdańska Galeria Miejska 1, Piwna 27/29

6 grudnia - przywitaj Mikołaja w Galerii! na godzinę 12 zapraszamy na spotkanie z najprawdziwszym Mikołajem!

Organizator: Gdańska Galeria Miejska

Partner: Miasto Gdańsk

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Wsparcie techniczne: non iron group

Dodaj artykuł do:
(dodano 27.11.14, autor: blackrose)
Tagi: Dzień Dziecka w galerii, interaktywne Mikołajki, Gdańsk
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
White Lies
2
OMD
3
David Gilmour
4
Robert Plant
5
Twenty One Pilots
6
Dropkick Murphys
7
Richard Ashcroft
8
Paradise Lost
9
Orbit Culture
10
Bioscope
1
Paweł Podolski
2
Michał Kwieciński
3
Agnieszka Holland
4
Radu Jude
5
Maura Delpero
6
James Marquand
7
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
8
Solange Cicurel
9
Genki Kawamura
10
Fabio Grassadonia, Antonio Piazza
1
Marcin Podlewski
2
Jagoda Wochlik
3
Freida McFadden
4
Grażyna Molska
5
Renata Kuryłowicz
6
Agata Kunderman
7
Rina Kent
8
Elizabeth B. White
9
Olga Rudnicka
10
John Glatt
1
Norbert Bajan
2
Natalia Korczakowska
3
Ewa Platt
4
Krzysztof Pastor
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia