Eldo w Klubie Studio

22 listopada żaden krakowski miłośnik hip hopowych brzmień nie może ominąć Klubu Studio! Wówczas odbędzie się bowiem koncert Eldo, jednej z najważniejszych postaci polskiej rapowej sceny.

Eldo to raper doskonale znany fanom inteligentnego polskiego hip hopu. Wychował się na warszawskim Bemowie, uczestnictwo w hip hopowej kulturze rozpoczął jako tancerz breakdance i autor graffiti. W 1997 roku został współzałożycielem nieistniejącego już zespołu Grammatik, z członkami tej formacji prowadził przez pewien czas wytwórnię muzyczną Frontline Records.. W 2001 roku Eldo wydał swoją pierwszą solową płytę – „Opowieść o tym, co tu dzieje się naprawdę”. Kolejne lata przyniosły sześć następnych albumów oraz DVD z zapisem koncertu. Dyskografię rapera zamyka album „Chi” wydany w maju 2014 roku. Artysta budzi wiele kontrowersji – zarówno wypowiedziami odnośni kondycji polskiego rapu, jak i bezkompromisowymi przekonaniami natury politycznej i religijnej.

Eldo współpracował m.in. z rosyjskim DJem Vadimem, czeskim duetem Indy & Wich, zaś poza środowiskiem hip hopowym z Leszkiem Możdżerem oraz Moniką Brodką, dla której napisał teksty do utworów „Bajeczka (Intro)” oraz „Samochody i tramwaje” z albumu „Moje piosenki”. W 2001 roku Eldoka wystąpił w filmie Sylwestra Latkowskiego pt. „Blokersi”.

22 listopada najpewniej poczujemy na plecach jesienny chłód, nic więc nas tak nie rozgrzeje tak jak hip hop na najwyższym poziomie. Oprócz Eldo na scenie Klubu Studio wystąpią również Pelson, Daniel Drumz oraz Gedz – będzie więc różnorodnie, ale niezmiennie na wysokim poziomie.

Ceny biletów:
30 PLN (w przedsprzedaży) / 40 PLN (w dniu koncertu)

Dodaj artykuł do:
(dodano 19.11.14, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Eldo, Klub Studio, koncert, Kraków
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
White Lies
2
OMD
3
David Gilmour
4
Robert Plant
5
Twenty One Pilots
6
Dropkick Murphys
7
Richard Ashcroft
8
Paradise Lost
9
Orbit Culture
10
Bioscope
1
Paweł Podolski
2
Michał Kwieciński
3
Agnieszka Holland
4
Radu Jude
5
Maura Delpero
6
James Marquand
7
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
8
Solange Cicurel
9
Genki Kawamura
10
Fabio Grassadonia, Antonio Piazza
1
Marcin Podlewski
2
Jagoda Wochlik
3
Freida McFadden
4
Grażyna Molska
5
Renata Kuryłowicz
6
Agata Kunderman
7
Rina Kent
8
Elizabeth B. White
9
Olga Rudnicka
10
John Glatt
1
Norbert Bajan
2
Natalia Korczakowska
3
Ewa Platt
4
Krzysztof Pastor
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia