OTWARCIE DUŻEJ SCENY POLSKIEGO PO MODERNIZACJI

Dobiegają końca prace nad modernizacją Dużej Sceny Teatru Polskiego. Odliczamy dni do ponownego jej otwarcia. Z tej okazji zapraszamy do zapoznania się z najbliższymi wydarzeniami.

Zapraszamy na cieszące się niesłabnącą popularnością komedie, będące inscenizacjami najżywotniejszych i najciekawszych utworów komediowych w historii literatury europejskiej.

13 i 14 grudnia pokażemy SZKOŁĘ ŻON, jedną z najbardziej znanych komedii Moliera, wyreżyserowaną przez Jacquesa Lassalle'a. Treść utworu i jego siła komiczna wywodzą się z obyczajowej satyry, nie przesłaniając przy tym jednego z najsłynniejszych wątków miłosnych w historii teatru. Sukces SZKOŁY ŻON buduje przywiązanie do rangi słowa, kunszt aktorski oraz precyzyjna, spójna i wyrazista inscenizacja.

W głównej roli występuje Andrzej Seweryn. Partnerują mu między innymi Anna Cieślak i Olgierd Łukaszewicz.

20 i 21 grudnia na naszą scenę powróci WIECZÓR TRZECH KRÓLI - komedia omyłek Williama Szekspira. Spektakl pełen uniwersalnego komizmu, zasadzonego na niuansach słownych żartów, jak i na społecznej satyrze. Spektakl Dana Jemmetta to okazja, aby usłyszeć, jak brzmi Szekspir realizowany przez Brytyjczyka. Szekspir, w którym szuka się żywiołu komicznego, w brawurowych wykonaniach aktorskich. Na scenie między innymi Anna Cieślak, Piotr Cyrwus, Jarosław Gajewski, Paweł Krucz.

30 i 31 grudnia zapraszamy na ZEMSTĘ Aleksandra Fredry, którą wyreżyserował Krzysztof Jasiński. ZEMSTA to spektakl zbudowany na wyrazistych osobowościach aktorskich. Joanna Trzepiecińska, Jarosław Gajewski, Daniel Olbrychski i Andrzej Seweryn budują wielobarwne, złożone sylwetki protagonistów, łącząc tradycję teatru fredrowskiego z dystansem do konwencji w jakiej zwykło się grywać Fredrę.

Zapraszając do spędzenia grudniowych wieczorów z naszymi spektaklami komediowymi, mamy przyjemność poinformować, że do pierwszych stu rezerwacji na spektakle SZKOŁA ŻON, ZEMSTA i WIECZÓR TRZECH KRÓLI dołączymy jedną z publikacji jubileuszowych (w tym album "100 lat Teatru Polskiego w Warszawie" pod redakcją prof. Barbary Osterloff). Oferta obejmuje zakup biletów w Kasie Głównej Teatru Polskiego.

Dodaj artykuł do:
(dodano 14.11.14, autor: blackrose)
Tagi: OTWARCIE DUŻEJ SCENY POLSKIEGO PO MODERNIZACJI, Warszawa
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Orbit Culture
2
Bob Dylan
3
Bioscope
4
Balu Brigada
5
Sophie Ellis Bextor
6
Eunike Tanzil
7
White Lies
8
David Gilmour
9
Of Mice & Men
10
Robert Plant
1
Lynne Ramsay
2
Wojciech Smarzowski
3
Margherita Ferri
4
Sebastian Juszczyk
5
Agnieszka Holland
6
Bálint Dániel Sós
7
Michał Kwieciński
8
James Marquand
9
Paweł Podolski
10
Radu Jude
1
Jacek Mikołajczyk
2
Natalia Korczakowska
3
Ewa Platt
4
Krzysztof Pastor
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia