"Orfeusz"Richarda Powersa

17 listopada znajdziecie w księgarniach pozycję wydawniczą, zatytułowaną "Orfeusz".

Najbardziej emocjonalna książka Richarda Powersa, zdobywcy National Book Award za książkę „The Echo Maker”. Richard Powers z niesamowitą wrażliwością pisze o złożoności tego świata i zgłębia takie dziedziny jak muzyka, sztuka, literatura i technika.

W „Orfeuszu” Powers opowiada historię mężczyzny, który rozpaczliwie uciekając przed teraźniejszością, wyrusza w podróż we własną przeszłość.

Kompozytor Peter Els pewnego wieczoru zastaje na swym progu policję. Departament Bezpieczeństwa Krajowego Stanów Zjednoczonych zainteresował się domowym laboratorium mikrobiologicznym Elsa, najnowszym z prowadzonych przez niego od dawna eksperymentów mających na celu odkrycie muzyki w najmniej spodziewanych rejonach. Els, panikując po wizycie policji, postanawia zniknąć. Kiedy wybucha podsycana przez Internet histeria, Els – nazywany Bachem bioterroryzmu – odwiedza swoich bliskich, którzy uformowali go jako muzyka. Przy pomocy byłej żony, córki i wieloletniego współpracownika obmyśla plan, który przemieni jego niefortunną przygodę ze służbami bezpieczeństwa w dzieło sztuki przypominające ludziom o otaczających ich dźwiękach. Efektem jest powieść wznosząca się na wyżyny ducha i języka autorstwa pisarza, który zdaniem Kevina Bergera z „San Francisco Chronicle” jest być może najambitniejszym amerykańskim literatem.
Książka nominowana do Nagrody Bookera 2014.

Dodaj artykuł do:
(dodano 09.11.14, autor: blackrose)
Dział literatura
Tagi: Orfeusz, Richard Powers
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
White Lies
2
OMD
3
David Gilmour
4
Robert Plant
5
Twenty One Pilots
6
Dropkick Murphys
7
Richard Ashcroft
8
Paradise Lost
9
Orbit Culture
10
Bioscope
1
Paweł Podolski
2
Michał Kwieciński
3
Agnieszka Holland
4
Radu Jude
5
Maura Delpero
6
James Marquand
7
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
8
Solange Cicurel
9
Genki Kawamura
10
Fabio Grassadonia, Antonio Piazza
1
Marcin Podlewski
2
Jagoda Wochlik
3
Freida McFadden
4
Grażyna Molska
5
Renata Kuryłowicz
6
Agata Kunderman
7
Rina Kent
8
Elizabeth B. White
9
Olga Rudnicka
10
John Glatt
1
Norbert Bajan
2
Natalia Korczakowska
3
Ewa Platt
4
Krzysztof Pastor
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia