Wystawa Finalistów Konkursu o Nagrodę Artystyczną Siemensa

Od paru lat, tradycyjnie w listopadzie, w murach galerii Salon Akademii gości wystawa Finalistów Konkursu o Nagrodę Artystyczną Siemensa. Prace pokazywać będzie czwórka młodych artystów, którzy w minionym roku akademickim obronili dyplomy.

Podobnie jak w poprzedniej edycji konkursu głosy jurorów rozłożyły się symetrycznie, promując po dwie osoby z sąsiadujących Wydziałów Malarstwa i Grafiki. Nie oznacza to jednak, że będziemy świadkami starcia pomiędzy dwoma kierunkami sztuki, ale raczej indywidualnych potyczek twórców. Macieja Januszewskiego, grafika, malującego oszczędnie pod względem użytych środków, wręcz plakatowo, bardzo silnie działające obrazy – z Karoliną Lizurej, malarką, autorką delikatnych, można by rzec ulotnych lub zwiewnych, haftowanych rysunków i wielkoformatowych niezwykle kolorowych pasteli.

Natomiast wielkoformatowe obrazy olejne Agaty Rudzikiewicz zostaną skonfrontowane z nietypowymi, ze względu na zastosowaną technikę, grafikami Michała Kochańskiego. Tych dwoje artystów łączy idea współistnienia i przenikania się świata natury, z całym jej bogactwem i różnorodnością form, oraz świata tworzonego i urządzanego przez człowieka. (…)

dr hab. Michał Borys, sekretarz jury Konkursu o Nagrodę Artystyczną Siemensa, kurator wystawy.

Wystawę można oglądać od 27 listopada do 5 grudnia 2014 roku
Galeria Salon Akademii, ASP w Warszawie
Krakowskie Przedmieście 5
Warszawa

Dodaj artykuł do:
(dodano 08.11.14, autor: blackrose)
Tagi: Wystawa Finalistów Konkursu o Nagrodę Artystyczną Siemensa, Warszawa
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Arkadiusz Jakubik
2
Damiano David
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
The Waterboys
7
Bryan Ferry
8
Turbo
9
Mela Koteluk
10
Anita Lipnicka
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia