Dzisiaj, 3 listopada 2013, swoją premierę miał maxi singiel Natalii Kukulskiej. Znajdują się na nim dwa utwory - "Pióropusz" oraz "Na koniec Świata", a także ich wersje live w kooperacji z Atom String Quart.
Duet Natalia Kukulska oraz Michał Dąbrówka tworzy wspólne kompozycje, do których artystka sama pisze teksty. Para zafascynowała się elektroniczną sceną muzyczną, stąd w ich wspólnym projekcie będzie można usłyszeć bardzo śmiałe rozwiązania, bardzo nietypowe dla muzyki popowej – m.in. odważne instrumentarium.
Maxi singiel Natalii charakteryzuje się muzyką elektroniczną, która wręcz przepełniona jest brzmieniem analogowych instrumentów i syntezatorów, które często łączą się z brudnym brzmieniem perkusji. Artyści do współpracy przy swoim muzycznym dziele zaprosili także znanego producenta Marcina Borsa, który odpowiedzialny jest za miks całego albumu.
Natalia wydała do tej pory krążki takie jak "Natalia", "Światło", "Tobie", "Po tamtej stronie" oraz "CoMix". "Pióropusz" to utwór zapowiadający kolejny krążek artystki. Kawałek o samotności, którą każdy z nas próbuje w jakiś sposób maskować oraz o świecie, w którym główną rolę odgrywają pozory.
Teledysk do tego utworu charakteryzuje się techniką animacji poklatkowej. Wyreżyserował go Marek Skrobecki, współtworzył on również Oscarową animację "Piotruś i Wilk". Wideoklip jest mroczny, idealnie odzwierciedla atmosferę piosenki.
- Praca nad tego typu animacją jest wyjątkowo czasochłonna i żmudna. Kilkuminutowy teledysk składa się tysięcy zdjęć, a wszystkie ruchy i gesty ręcznie wykonanej lalki są po milimetrze ustawiane przez animatora. Taki mikroświat ma niepowtarzalny urok – mówi Natalia.
Utwór | Od |
1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
2. było, jest i będzie | ametka |
3. O Tobie | ametka |
4. Świat wokół nas | karolp |
5. Kolekcjonerka (opko) | will |
6. alchemik | adolfszulc |
7. taka zmiana | adolfszulc |
8. T...r | kid_ |
9. przyjemność | izasmolarek |
10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
1. Sprzymierzeniec | blackrose |
2. Podaruję Ci | litwin |
3. test gif | amigo |
4. Primavera_AW | annapolis |
5. Melancholia_AW | annapolis |
6. +++ | soida |
7. *** | soida |
8. Góry | amigo |
9. Guitar | amigo |
10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
1. Zielona granica | irka |
2. Tajemnice Joan | wanilia |
3. Twój Vincent | redakcja |
4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
5. Miasto 44 | annatus |
6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
7. O matko! Umrę... | lu |
8. Subtelność | lu |
9. Mustang | lu |
10. Pokój | martaoniszk |