Festiwal Conrada w Dwójce i Trójce

Blisko 100 wybitnych gości z Polski i ze świata oraz 150 wydarzeń, a wśród nich debaty, wystawy, projekcje filmowe i spektakle teatralne - tak prezentuje się tegoroczny program festiwalu. Jak co roku zbiega się on również z największymi w Polsce, krakowskimi XVIII Międzynarodowymi Targami Książki.

Radiowa Dwójka będzie relacjonować wydarzenia podczas festiwalu już od wtorku 21 października. W programie "O wszystkim z kulturą" (godz. 18.00-19.00) gośćmi Katarzyny Nowak i Bartosza Panka będą Inga Iwasiów i Katarzyna Tubylewicz. 22 października "Spotkanie po zmroku" (godz. 21.30-22.00) poświęcone zostanie palestyńskiemu pisarzowi Rajy Shehadehowi. Dzień później, 23 października, w "Kwadransie bez muzyki" (godz. 15.00-15.15) Kamil Radomski przypomni twórczość Paula Austera. Tego samego dnia w audycji "O wszystkim z kulturą" (godz. 18.00-19.00) Dorota Gacek porozmawia z Olgą Tokarczuk o jej najnowszej powieści "Księgi Jakubowe". 24 października bohaterem audycji "Świat młodych" (godz. 17.30-18.00) będzie Michał Olszewski. W sobotę 25 października Dwójka zaprasza na dwie audycje: w godz. 16.00-17.00 w "Klubie Ludzi Ciekawych Wszystkiego" Hanna Maria Giza porozmawia o literaturze węgierskiej na krakowskich Targach Książki, natomiast gościem audycji w godz. 21.00-22.00 będzie Boris Akunin. Słuchowiska "Mewa" (Grand Prix dla festiwalu "Dwa Teatry - Sopot 2013") według sztuki Akunina teatromani wysłuchają dzień później (godz. 18.00-19.00). Również w niedzielę w audycji "Słuchaj świata" (godz. 16.00-18.00) Bartosz Panek opowie o twórczości katalońskiego pisarza - Jaume Cabré. Ponadto bieżące relacje z przebiegu Festiwalu Conrada pojawiać się będą w audycji "Wybieram Dwójkę" (od poniedziałku do czwartku, godz. 16.00-18.00).

Również Program 3 Polskiego Radia zaplanował wiele ciekawych audycji z Festiwalu Conrada. W czwartek, 23 października, gościem Michała Nogasia - w dniu premiery swojej najnowszej książki "Księgi Jakubowe" - będzie Olga Tokarczuk. Dziennikarz Trójki porozmawia ze znakomitą pisarką, laureatką Literackiej Nagrody "Nike" (w 2008 r. za powieść "Bieguni") w paśmie "Do południa" (godz. 9.00-12.00).

W piątek, 24 października, relacji z krakowskiej imprezy będzie można posłuchać w audycjach: Barbary Marcinik - "Trójka pod księżycem" (0.00-2.00) i "Trójkowym Znaku Jakości" Michała Nogasia (7.45-8.00). Również w weekend nie zabraknie - na antenie Programu 3 - informacji o tym, co dzieje się na festiwalu. W sobotę, 25 października, w "Radiowym Domu Kultury (12.00-14.00) pojawią się relacje Michała Nogasia, a w niedzielę, 26 października, podsumowujące festiwal wydanie "Magazynu Bardzo Kulturalnego" (18.00-20.00) Barbary Marcinik.

Dodaj artykuł do:
(dodano 20.10.14, autor: blackrose)
Tagi: Festiwal Conrada w Dwójce i Trójce
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia