Damien Rice wzrusza w nowym teledysku

"Dokądkolwiek pójdziesz, zawsze mogę podążyć twym śladem" - to pierwsze słowa nowego utworu Damiena Rice'a. "I Don't Want To Change You" promuje trzecią płytę mistrza nastrojowej folkowej piosenki. Genialny Irlandczyk pokazuje w niej, jak można skumulować liryzm, intensywne emocje i okrasić to wszystko fantastyczną melodią.

Album "My Favourite Faded Fantasy" Rice wyprodukował przy współudziale Ricka Rubina (m.in. Slayer, Johnny Cash, Metallica, Slipknot, Red Hot Chili Peppers, ZZ Top). Prace odbyły się w Los Angeles i na Islandii. - To dzięki Rickowi odzyskałem energię do pracy. Powód, dla którego tak długo pracowałem nad płytą jest taki, że zaczynałem ją i przestawałem pracować, zaczynałem i przestawałem pracować, więc niczego nie udało mi się napisać. Nie podobało mi się nic, co napisałem. Lecz kiedy pojawił się Rick, usiedliśmy razem, a on po prostu wszystko uprościł, co uspokoiło mój umysł - wyjaśnia Damien Rice.

Skąd aż 8 lat przerwy między "My Favourite Faded Fantasy" a poprzedzającą ją, platynową na Wyspach płytą "9"? - Czasami coś, co lubisz musisz na pewien czas odłożyć na bok, aby móc później odkryć to na nowo - tłumaczy Irlandczyk.

Za klip do piosenki "I Don’t Want To Change You" odpowiedzialni są Stefan Arni i Siggi Kinski. Utwór promuje wyczekiwany album "My Favourite Faded Fantasy", który ukaże się 3 listopada.

Dodaj artykuł do:
(dodano 18.10.14, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Damien Rice, nowy teledysk, I Don't Want To Change You
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia