Juno Reactor to grupa założona w roku 1990 tworząca psychedelic i goa trance, której liderem jest Ben Watkins uznany kompozytor muzyki filmowej. Swą karierę rozpoczął w londyńskim nowofalowym zespole The Hitmen (jego członkiem był wówczas m.in. Alan Wilder, późniejszy członek zespołów Depeche Mode i Recoil). Watkins był poza tym członkiem zespołu Empty Quarter (wraz z Martinem “Youth” Gloverem z post punkowego zespołu Killing Joke). Grupa Juno Reactor znana jest z barwnych koncertów-performance’ów, w czasie których na żywo występują współpracujący z nią tancerze oraz instrumentaliści. Skład muzyków współpracujących z grupą nie jest stały i ciągle się zmienia.
Wśród nich wymienić można takich artystów jak: perkusista Mabi Thobejane, południowoafrykański zespół Amampondo, Eduardo Niebla, Steve Stevens, Greg Ellis, Taz Alexander oraz Ghetto Priest.
Muzyka tworzona przez Juno Reactor jest połączeniem muzyki elektronicznej z instrumentalną i symfoniczną często współgrającą z chórem i egzotycznym wokalem. Grupa łączy takie gatunki muzyczne jak psychedelic, goa trance z world music (muzyką etniczną) i poważną. Album Transmissions wydany w 1993 roku jest uznawany za pierwszy w pełni goa trance’owy. Stał się wzorem dla innych twórców tego nurtu muzyki elektronicznej. Grupa stworzyła bądź współtworzyła ścieżki dźwiękowe do wielu znanych filmów, m.in.: Matrix Reaktywacja, Matrix Rewolucje, Brave Story, Pewnego razu w Meksyku: Desperado 2, Mortal Kombat czy Texhnolyze.
Tym razem zamiast afrykańskich tancerzy będą tancerki z Bliskiego Wschodu… W składzie oprócz założyciela Ben’a Watkinsa, m.in. perkusista Budgie (ex- Siouxsie & The Banshees, The Creatures), hiszpański gitarzysta Amir John Haddad, izrealska wokalistka Maggie Hikri, izrealska tancerka Mali Mazal.
Juno Reactor gościł w Warszawie w grudniu 2009 roku na doskonale przyjętym koncercie wraz ze słoweńską formacją Laibach.
Afterparty
O oprawę muzyczną po koncercie zadba ekipa Electrotherapy, której to imprezy są znane wszystkim tym, którzy lubią mroczno – romantyczne klimaty electro, od ciężkiego bezkompromisowego harsh’u po mocne lecz bardziej romantyczne brzmienia gatunków synthpop, futurepop czy kosmiczny spacesynth. Nasze imprezy charakteryzuje także duża dawka innej elektroniki np.psy/goa trance, d’n’b, tekkno i industrial. After poprowadzą: endżi, Moherowy, Dr Robot, Bellu.
Juno Reactor [Wielka Brytania] + afterparty:
Progresja Music Zone
data: 10/10/2014
godzina: 18:00 - 23:30
scena: MAIN STAGE
Utwór | Od |
1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
2. było, jest i będzie | ametka |
3. O Tobie | ametka |
4. Świat wokół nas | karolp |
5. Kolekcjonerka (opko) | will |
6. alchemik | adolfszulc |
7. taka zmiana | adolfszulc |
8. T...r | kid_ |
9. przyjemność | izasmolarek |
10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
1. Sprzymierzeniec | blackrose |
2. Podaruję Ci | litwin |
3. test gif | amigo |
4. Primavera_AW | annapolis |
5. Melancholia_AW | annapolis |
6. +++ | soida |
7. *** | soida |
8. Góry | amigo |
9. Guitar | amigo |
10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
1. Zielona granica | irka |
2. Tajemnice Joan | wanilia |
3. Twój Vincent | redakcja |
4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
5. Miasto 44 | annatus |
6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
7. O matko! Umrę... | lu |
8. Subtelność | lu |
9. Mustang | lu |
10. Pokój | martaoniszk |