1 października ukaże się pierwszy polski kryminał, którego akcja toczy się w... Piasecznie. To "Kocia Morda" Kamila Staniszka - rzecz o intrygach, szantażach i bezwzględnej manipulacji.
Wydawca lokalnej gazety i przedsiębiorca Leopold Zagrodzki planuje gigantyczną inwestycję – modernizację popeerolowskiego Ośrodka „Wisła” w Zalesiu Górnym oraz budowę szybkiej kolei do Warszawy. Gdy sprawie zaczynają przyglądać się dziennikarze lokalnej gazety, zostaje brutalnie zamordowana ich redakcyjna koleżanka. Policja ustala, że w morderstwo zamieszany jest ktoś blisko związany z jednym z czołowych, piaseczyńskich samorządowców. Sprawa Ośrodka „Wisła” pociąga za sobą sieć intryg, szantaży i bezwzględnych manipulacji. Czy warto za wszelką cenę dochodzić prawdy? Kto zamordował młodą dziennikarkę? Kto tak naprawdę może zyskać na przejęciu ośrodka wypoczynkowego i dlaczego przeciwko dziennikarzom prowadzącym śledztwo wytoczono najcięższe działa?
Fragmenty:
***
- I wtedy z samochodu przyszli ci dwaj. Nie uwierzy pan...- Gajewski siorbnął głośno koniak.
Albert milczał.
- Ten cwaniaczek z wąsikiem z Darkolu, co to wybudowali to duże osiedle bez ważnego pozwolenia na budowę.
- Dariusz Kolski? - Albert poczuł jak robi mu się gorąco.
- Tak, ta gnida, z jakimś takim łysym upiornym człowiekiem. Nie przedstawił się. Wyglądał jak sam diabeł. Przynieśli całą walizkę pieniędzy i postawili tam – Gajewski wskazał na fortepian. - Nawet nie pytałem, ile tam było.
***
Po twarzy Kamili nie przebiegł żaden cień emocji. Posągowo piękna, patrzyła na niego jak modelka z okładki czasopisma o modzie.
Było mi z tobą bardzo dobrze – zaczęła. Zaczął żałować, że ją wpuścił. Była jego największym wyrzutem sumienia, a wyrzuty sumienia należy trzymać na strychu, w szafie, na najwyższej półce i pod żadnym pozorem nigdy tam nie zaglądać.
***
Kalicki wcisnął gaz do dechy, za zmysłami wyostrzonymi jak chart na polowaniu. Zapomniał o zmęczeniu, o bólu pleców i kłopotach w pracy. Teraz koncentrował się tylko na celu – dorwać ofiarę krwawiącą lub martwą. Złapać ją w paszczę obiektywu i ocalić od zapomnienia.
Kamil Staniszek – urodzony w Piasecznie, dziennikarz, od połowy lat 90. związany z lokalną prasą. Od 2001 roku wydawca i redaktor naczelny „Kuriera Południowego”. Debiutował w 2001 roku w „Nowej Fantastyce” opowiadaniem „Gracz”.
Utwór | Od |
1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
2. było, jest i będzie | ametka |
3. O Tobie | ametka |
4. Świat wokół nas | karolp |
5. Kolekcjonerka (opko) | will |
6. alchemik | adolfszulc |
7. taka zmiana | adolfszulc |
8. T...r | kid_ |
9. przyjemność | izasmolarek |
10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
1. Sprzymierzeniec | blackrose |
2. Podaruję Ci | litwin |
3. test gif | amigo |
4. Primavera_AW | annapolis |
5. Melancholia_AW | annapolis |
6. +++ | soida |
7. *** | soida |
8. Góry | amigo |
9. Guitar | amigo |
10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
1. Zielona granica | irka |
2. Tajemnice Joan | wanilia |
3. Twój Vincent | redakcja |
4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
5. Miasto 44 | annatus |
6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
7. O matko! Umrę... | lu |
8. Subtelność | lu |
9. Mustang | lu |
10. Pokój | martaoniszk |