Rok w rozmowie

16 września trafi na księgarniane półki pozycja wydawnicza, zatytułowana "Rok w rozmowie" Jarosława Czechowicza.

Zbiór trzynastu rozmów z polskimi pisarzami, które Jarosław Czechowicz - niezależny recenzent - przeprowadził w 2013 roku. Dwanaście wywiadów ukazywało się w regularnym cyklu "wywiad miesiąca" na jego blogu krytycznoliterackim "Krytycznym okiem". Trzynasty publikowany jest po raz pierwszy. Ważne nazwiska, nietuzinkowi rozmówcy, szczere wyznania. Cykl bez tezy, ale przez to uważny, wieloaspektowy.

To był dobry rok. Rok ważnych rozmów. Rok poznawania światów, o których istnieniu zwykle nie wiemy, kiedy czytamy książki, a nie myślimy, jak powstawały. Udało mi się poznać polskich pisarzy, ale przede wszystkim samego siebie w tym, jak o nich piszę. Teraz chyba bardziej świadomie.
Jarosław Czechowicz

Rozmówcami Jarosława Czechowicza byli: Joanna Bator, Justyna Bargielska, Katarzyna Bonda, Piotr Czerwiński, Remigiusz Grzela, Inga Iwasiów, Anna Janko, Ignacy Karpowicz, Dawid Kornaga, Grzegorz Kozera, Kaja Malanowska, Marta Syrwid, Jacek Wangin

Jarosław Czechowicz – urodzony w 1978 roku, niezależny recenzent, autor bloga krytycznoliterackiego „Krytycznym okiem” oraz ponad siedmiuset omówień współczesnej literatury polskiej i obcej, juror konkursu literackiego Wydawnictwa Znak „To musi się powieść!”. Współpracuje z dwutygodnikiem „artPAPIER” oraz Radiem Kraków. Na co dzień nauczyciel języka polskiego. Absolwent filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Podyplomowego Studium Dziennikarstwa i Komunikacji Medialnej UJ.

Dodaj artykuł do:
(dodano 13.09.14, autor: blackrose)
Dział literatura
Tagi: Rok w rozmowie, Jarosław Czechowicz
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
White Lies
2
OMD
3
David Gilmour
4
Robert Plant
5
Twenty One Pilots
6
Dropkick Murphys
7
Richard Ashcroft
8
Paradise Lost
9
Orbit Culture
10
Bioscope
1
Paweł Podolski
2
Michał Kwieciński
3
Agnieszka Holland
4
Radu Jude
5
Maura Delpero
6
James Marquand
7
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
8
Solange Cicurel
9
Genki Kawamura
10
Fabio Grassadonia, Antonio Piazza
1
Marcin Podlewski
2
Jagoda Wochlik
3
Freida McFadden
4
Grażyna Molska
5
Renata Kuryłowicz
6
Agata Kunderman
7
Rina Kent
8
Elizabeth B. White
9
Olga Rudnicka
10
John Glatt
1
Norbert Bajan
2
Natalia Korczakowska
3
Ewa Platt
4
Krzysztof Pastor
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia