Wystawa fotografii Rafała Karcza w Klubie Brama w Bytomiu

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy fotografii Rafała Karcza w Klubie Brama w Bytomiu.

Rafał Karcz - Absolwent Wydziału Historii Sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Wydziału Form Przemysłowych krakowskiej ASP. Malarz i fotografik eksperymentujący z mediami oraz technikami, oscylujący na pograniczu undergroundu i kultury masowej. Twórca niezależny, który sam wydeptuje własną ścieżkę. Swoje prace wystawia w galeriach zachodniej Europy i Stanów Zjednoczonych.

Fotografia to jego nowa pasja, którą zajmuje się od niespełna trzech lat. Z powodzeniem łączy fotografię z bliską sobie grafiką warsztatową - fotografie obrabia ręcznie, odcinając się od powszechnej, komputerowej obróbki obrazu. Dialog artysty z widzem to swego rodzaju postmodernistyczna gra, niszczenie przez autora obrazu zastanego, pokrojenie go i złożenie ponownie w całość, często pod innym już szyldem.

"Pierwszą serię zdjęć pt. 'I wanna kill Cindy Sherman' zrobiłem na kanwie własnych archiwalnych prac: głównie z koncertów, spotkań czy imprez. Czasem były to zupełnie przypadkowe ujęcia, robione tanimi aparacikami, zawierające mimo wszystko pewien ładunek ekspresji." - Mówi Karcz. Dziś artysta współpracuje z modelkami-amatorkami, znajdowanymi w portalach modelingowych, społecznościowych lub zwyczajnie dzięki znajomym.

Kluczowym zagadnieniem podczas realizacji sesji zdjęciowej jest dla Karcza zaangażowanie modelki w projekt, otwartość umysłu, wyczucie konwencji, które w konsekwencji prowadzą do wzajemnego zaufania na drodze modelka-fotograf. Prace Karcza utrzymane są w klimacie szeroko i subiektywnie rozumianej psychodelii, w zdjęcia wkrada się klimat schyłkowości, niedopowiedzenia, swoistego chaosu i niepokoju. Obrazy często nawiązują do wyzwolenia negatywnych emocji, a słowem kluczowym jest tu ekspresja. Ubieranie kolekcji zdjęć w ramy paradokumentu, "chwytanie akcji w biegu", fotografowanie w pośpiechu i bez zbytecznego zastanowienia, potęguje wrażenie autentyczności. Na etapie fotografowania to intuicja króluje nad intelektem, który budzi się dopiero podczas kolejnego etapu - postprodukcji. Na tym etapie klimat konkretnych ujęć zostaje wyeksponowany dzięki autorskiemu procesowi obróbki zdjęć, który nierzadko jest niespodzianką dla samego autora.

Wernisaż wystawy odbędzie się 4 września br. o godz. 20:00. Wystawa potrwa do końca października.

Patroni medialni: Życie Bytomskie (www.zyciebytomskie.pl), Instytut Rozwoju Kultury Alternatywnej IRKA (www.irka.com.pl), Ultramaryna (www.ultramaryna.pl), Pelnia Kultury (www.pelniakultury.pl), Mój Bytom (www.mojbytom.pl), Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bytomiu.

Wystawa fotografii Rafała Karcza w Klubie Brama w Bytomiu
Klub Brama, Bytom, Chrobrego 1 
4 września 2014 - 31 października 2014

Dodaj artykuł do:
(dodano 29.08.2014, autor: gaba)
Tagi: wystawy fotografii Rafała Karcza w Klubie Brama w Bytomiu
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Kasabian
2
Sienna Spiro
3
The Rolling Stones
4
Suki Waterhouse
5
Orliński Jakub Józef, Il Pomo d'Oro
6
Bring Me The Horizon
7
Tarja
8
Muse
9
The Pretty Reckless
10
Absolutely
1
Olivia Wilde
2
Quentin Dupieux
3
Christopher Nolan
4
Bart Schrijver
5
Sang-il Lee
6
Riccardo Milani
7
Craig Gillespie
8
Yann Gozlan
9
Ben Gregor
10
Mike Marzuk
1
Amity Gaige
2
Helene Flood
3
Ishan Shivanand
4
Katarzyna Kucewicz, Agata Loewe-Kurilla
5
Anna Klejzerowicz
6
Dorota Ponińska
7
Kinga Wójcik
8
Mieczysław Gorzka
9
Sheridan Mia
10
Nicholas Sparks
1
Marcin Wierzchowski
2
Norbert Bajan
3
Jacek Mikołajczyk
4
Natalia Korczakowska
5
Ewa Platt
6
Krzysztof Pastor
7
Krzysztof Garbaczewski
8
Richard Chappell
9
Paweł Miśkiewicz
10
Alina Moś
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia