Hooverphonic inauguruje cykl imprez Chilliholic w Krakowie!
Chilliholic #1
HOOVERPHONIC + support
28.09.2014
Kraków „Fabryka”
Start 20:00
Bilety 80 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Bilety kolekcjonerskie można już zamawiać na www.knockoutprod.net oraz w bileteriach sieci Ticketpro oraz muno.pl i biletomat.pl
Cykl CHILLIHOLIC to unikatowe przedsięwzięcie kulturalne mające na celu promowanie nowoczesnej muzyki elektronicznej z gatunków ambient, downtempo, trip hop, independent indie. Od lat dziewięćdziesiątych wyżej wymienione gatunki rozwijają się doskonale, nie można przejeść obojętnie obok takich formacji jak Portishead, Massive Attack, Hooverphonic czy Tricky. Nie istotne czy lubimy elektronikę czy nie, brzmienia promowane przez CHILLIHOLIC zasługują na szacunek i uznanie – nikt tak doskonale nie łączy różnych gatunków muzycznych, żywych instrumentów i elektronicznych syntezatorów jak kapele, które zaprosiliśmy na początek naszego cyklu. Smaczku dodadzą jedne z najlepszych, współczesnych głosów, jakie dane nam będzie usłyszeć na żywo, oraz jedyne w swoim rodzaju wizualizacje przygotowane na potrzeby cyklu.
Klub Fabryka zaprasza na świeży, autorski cykl – CHILLIHOLIC. Niezależna muzyka w najlepszej odsłonie, z doskonałą akustyką i specjalną oprawą wizualną. Zapraszamy na alternatywną stronę miasta na najlepsze koncerty tej jesieni.
HOOVERPHONIC (Belgia) alternatywny pop, alternatywny rock, electropop:
W 2013 roku znakomita belgijska formacja osiągnęła pełnoletniość, jeśli chodzi o długość artystycznej działalności. Osiemnaście (dziś już 19) lat na scenie, osiem płyt, sporo singli, parę kompilacji, piosenki na soundtrackach. Mniejsza o metrykę. Lata mijają, a Hooverphonic wciąż tworzy porywającą, elegancką, ciekawie zaaranżowaną muzykę, która obraca się wokół popu, alternatywnego rocka i ma raz mniej, raz więcej wstawek elektronicznych. Gdyby próbować opisać ewolucję stylu kapeli w ciągu 19 lat, wyszłaby wielokolorowa mozaika, w której znalazłaby się muzyka w stylu Tori Amos, granie klubowe, triphopowe, kabaretowe, lekki, przestrzenny gitarowy rock. Punktem wspólnym dla każdego etapu działalności Hooverphonic jest to, że ich piosenek słucha się z niezwykłą wprost przyjemnością, wspaniale się je wchłania, delektuje każdy aranżacyjny detal oraz wokale. Te ostatnie od paru lat należą do Noémie Wolfs, zaś wcześniej głosem czarowały nas między innymi Kyoko Baertsoen i Geike Arnaert. Oprócz Wolfs grupę tworzą główni autorzy muzyki – Alex Callier (gitara basowa, klawisze, programowanie) i Raymond Geerts (gitara). Hooverphonic wciąż promuje wydany w 2013 roku materiał „Reflection”, drugi z Noémie na wokalu. Belgowie powrócili na nim do analogowych brzmień. Muzyka powstała bez użycia komputerów. Grupie towarzyszyło w studiu męskie trio instrumentalno-wokalne. Materiału słucha się przecudnie. Na żywo również. Kto nie widział belgijskiej kapeli w akcji, ma okazję to nadrobić. Warto nasycić się pozytywnymi dźwiękami na progu jesieni.
Utwór | Od |
1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
2. było, jest i będzie | ametka |
3. O Tobie | ametka |
4. Świat wokół nas | karolp |
5. Kolekcjonerka (opko) | will |
6. alchemik | adolfszulc |
7. taka zmiana | adolfszulc |
8. T...r | kid_ |
9. przyjemność | izasmolarek |
10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
1. Sprzymierzeniec | blackrose |
2. Podaruję Ci | litwin |
3. test gif | amigo |
4. Primavera_AW | annapolis |
5. Melancholia_AW | annapolis |
6. +++ | soida |
7. *** | soida |
8. Góry | amigo |
9. Guitar | amigo |
10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
1. Zielona granica | irka |
2. Tajemnice Joan | wanilia |
3. Twój Vincent | redakcja |
4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
5. Miasto 44 | annatus |
6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
7. O matko! Umrę... | lu |
8. Subtelność | lu |
9. Mustang | lu |
10. Pokój | martaoniszk |