Zielony Jazdów 2014. Program na weekend 18-20 lipca

Debata o hakerspesjach, warsztaty kaligrafii i hafciarstwa, koncert Wild Books. Te i wiele innych wydarzeń już w najbliższy weekend od 18 do 20 lipca w Centrum Sztuki Współczesnej.

To będzie czwarte świętowanie lata z Zielonym Jazdowem w tym roku. Imprezę rozpoczną międzypokoleniowe warsztaty kulinarne organizowane przez Fundację Zaczyn. Wydarzenie poprowadzi Adrianna Marczewska, szefowa kuchni Instalacje Art Bistro. Podczas wspólnego gotowania zdradzi, jak w prosty i oszczędny sposób zrobić wrażenie na znajomych.

Wieczorem warszawscy hackerzy Jarosław Górny i Michał Woźniak opowiedzą o swojej pracy, kulturze i etosie hakerskim. wyjaśnią również czy jest Hckerspace. Odpowiedzą na trudne pytania, zanurzą się historię ruchu hakerskiego w Polsce i na świecie, a także zderzą gigantów IT z „cyfrowymi tubylcami”.

O 21.00 na scenie pojawi się DJ Jan Zielkę, a godzinę później odbędzie się pokaz filmu „Slacker”, w reżyserii Richarda Linklatera. To zapis jednego dnia z życia znudzonej amerykańskiej młodzieży końca lat 80. Z jeden strony film to niemalże dokument o życiu miasteczka akademickiego, z drugiej surrealistyczny, prawie apokaliptyczny obraz rozpadu świata, a przy tym pełen energii portret pokolenia X, dla którego najwyższym przedmiotem kultu są popkulturowe gadżety.

Kolejny dzień, czyli sobota, rozpocznie się od otwarcia instalacji Różyc Bazaristan Aleksandry Wasilkowskiej. Tego dnia będzie można tu kupić między innymi ekologiczne warzywa i kozie sery, tradycyjne ukraińskie przetwory owocowe, oliwki z Maroka, miody i kosmetyki ziołowe. To nie wszystko, bo od 16.00 w Zielonym Jazdowie zainstalują się stoiska Kukbuka.

Tymczasem już o 11.30 w Zamku Ujazdowskim rozpoczną się warsztaty kaligraficzne dla dzieci. „Warsztaty z Lamy”, to cykl działań artystycznych realizowanych za pomocą wiecznych piór Lamy abc i nexx. Podczas ich trwania dzieciaki będą mogły przekonać się, że wieczne pióro to nie tylko przedmiot codziennego użytku,

O 14.00 coś dla dorosłych: warsztaty hafciarskie, prowadzone przez Katarzynę Żukowską z warszawskiego Muzeum Etnograficznego. Doroślaki podczas warsztatów poznają techniki haftu dawne i współczesne. Dwie godziny później odbędzie się spotkanie „Jak zazielenić miasto?”, połączone z ogłoszeniem wyników XXXI edycji Konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni”.

Również w sobotę, o godzinie 16.00 Kolektyw Kipi Kasza zrealizuje warsztaty „Spiżarnia Design”, które poprowadzi Zuza Sitkowska. Wydarzenie zapowiada się całkiem interesująco, ponieważ pod czas jego trwania, jak stwierdzają organizatorzy, będzie można nauczyć się tworzenia identyfikacji wizualnych dla domowych spiżarni. Projekt kiszone ogórki mode on.

O godzinie 19.00 rozpocznie się wykład dr Justyny Hofmokl, zatytułowany „Wspólne dobro w internecie”, który będzie dotyczył relacji między wolnym dostępem do kultury, a nowoczesną gospodarką oraz wpływu idei „creative commons” na rozwój „ekonomii współdzielenia” (sharing economy), obejmującej dobra materialne.

Wieczorem, o godzinie 22.00 będzie można obejrzeć film Clercks-Sprzedawcy. Tytułowi sprzedawcy, w odróżnieniu od slakerów, mają pracę, a rozumianym i portretowanym przez reżysera w filmie ratunkiem na kryzys końca wieku jest wszechobecna popkultura. Nie bez powodu cześć akcji tej czarnej komedii rozgrywa się wypożyczalni kaset video.

Niedzielny poranek otworzą warsztaty jogi, prowadzone przez fundację Wybieram Zdrowie. Zaś podczas cyklicznych warsztatów, czyli Śniadań Literackich Zielonego Jazdowa omawiane będą fragmenty powieści „Tłumacz Chorób” Jhumpy Lahiri. Organizatorki chcą sprawdzić, w jaki sposób światowa i polska literatura mierzy się z problemami ekologii i ekonomii.

Zielony Jazdów. Szczegółowy program:

18 lipca, piątek
17.30 – 18.30 Międzypokoleniowe warsztaty kulinarne: Zioła w kuchni, Adrianna Marczewska
19.00 – 20.00 Debata: „Hackerspace – dom kultury hakerskiej”, Jarosław Górny i Michał Woźniak
21.00 – 24.00 set didżejski – DJ Jan Zielke
22.00 – 24.00 Pokaz filmu „Slacker” reż. Richard Linklater, USA 1991


19 lipca, sobota
11.00 – 18.00 Różyc Bazaristan
12.00 – 16.00 KUKBUK na Zielonym Jazdowie
11.30 – 12.30 Warsztaty kaligraficzne
14.00 – 15.00 Debata: „Jak zazielenić miasto?”, ogłoszenie zwycięzców konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni”.
14.00 – 16.00 Warsztaty kulinarno-designerskie „Spiżarnia design”, kolektyw Kipi Kasza
19.00 – 20.00 Wykład:„Wspólne dobra w internecie”, dr Justyna Hofmokl
21.00 – 23.00 Koncert: Wild Books
22.00 – 24.00 Pokaz filmu „Clerks – Sprzedawcy”, reż. Kevin Smith, USA 1994


20 lipca, niedziela
11.00 – 18.00 Różyc Bazaristan
11.00 – 12.00 Warsztaty jogi
11.30 – 13.00 Śniadania Literackie Zielonego Jazdowa. Warsztaty z bliskiego kontaktu z książką
12.00 – 13.00 „Teatranki – Teatr Naturalny. Natura teatralna”. Warsztaty teatralne dla dzieci

Dodaj artykuł do:
(dodano 15.07.14, autor: blackrose)
Tagi: Zielony Jazdów 2014, Warszawa, koncert Wild Books, warsztaty kaligrafii
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia