27 czerwca 2011 o godzinie 19 w kinie Luna w Warszawie odbędzie się przegląd filmów nagrodzonych na 51. Krakowskim Festiwalu Filmowym.
Krakowski Festiwal Filmowy jest jedną z najstarszych imprez w Europie poświęconych filmom dokumentalnym, animowanym oraz krótkim fabułom. Podczas 7 festiwalowych dni widzowie mają okazję obejrzeć około 250 filmów z Polski i z całego świata. Prezentowane są one w sekcjach konkursowych oraz w pokazach specjalnych, takich jak retrospektywy twórców, pokazy tematyczne, projekcje archiwalne. Festiwalowi towarzyszą wystawy, koncerty, pokazy plenerowe oraz spotkania z twórcami. Krakowski Festiwal Filmowy co roku odwiedza ok. 500 polskich i międzynarodowych gości: reżyserów, producentów, programatorów festiwali oraz liczna krakowska publiczność.
Na przestrzeni lat zmieniał się nie tylko program imprezy ale również i pozycja samego festiwalu. Obecnie rangę Krakowskiego Festiwalu Filmowego potwierdza fakt zaszczytnego dołączenia do grona festiwali akredytowanych m.in. przez FIAPF (Międzynarodowa Federacja Producentów Filmowych), EFA (European Film Award) oraz The Academy of Motion Picture Arts and Sciences, dzięki czemu laureaci festiwalu otrzymują bezpośrednie nominacje do nagród Europejskiej Akademii Filmowej, a także Oscarów (w kategoriach filmów krótkometrażowych).
PROGRAM:
BLOK I – godz. 19:00
ZŁOTY RÓG- nagroda dla najlepszego filmu w Międzynarodowym Konkursie Filmów Dokumentalnych.
Argentyńska lekcja (Argentinian Lesson), reż. Wojciech Staroń, Polska, 52’
ZŁOTY SMOK- nagroda dla najlepszego filmu w Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych
1994, reż. Kaveh Tehrani, Norwegia, 29’
BLOK II – 20:45
ZŁOTY LAJKONIK- nagroda dla najlepszego filmu w Konkursie Polskim
Tonia i jej dzieci (Tonia and Her Children), reż. Marcel Łoziński, 57’
NAGRODA EFA dla najlepszego filmu europejskiego.
Paparazzi, reż. Piotr Bernaś, Polska, 33’
Bilety: 8 zł na każdy blok.
kinoluna.pl
Utwór | Od |
1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
2. było, jest i będzie | ametka |
3. O Tobie | ametka |
4. Świat wokół nas | karolp |
5. Kolekcjonerka (opko) | will |
6. alchemik | adolfszulc |
7. taka zmiana | adolfszulc |
8. T...r | kid_ |
9. przyjemność | izasmolarek |
10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
1. Sprzymierzeniec | blackrose |
2. Podaruję Ci | litwin |
3. test gif | amigo |
4. Primavera_AW | annapolis |
5. Melancholia_AW | annapolis |
6. +++ | soida |
7. *** | soida |
8. Góry | amigo |
9. Guitar | amigo |
10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
1. Zielona granica | irka |
2. Tajemnice Joan | wanilia |
3. Twój Vincent | redakcja |
4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
5. Miasto 44 | annatus |
6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
7. O matko! Umrę... | lu |
8. Subtelność | lu |
9. Mustang | lu |
10. Pokój | martaoniszk |