"Orfeusz i Eurydyka" Ch. W. Glucka - balet-opera na scenie Opery Krakowskiej

Z okazji 300. rocznicy urodzin Christopha Willibalda Glucka (1714-1787) 2 lipca w ramach XVIII Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej zaprezentujemy balet-operę „Orfeusz i Eurydyka” w inscenizacji, reżyserii i choreografii G. Madii.

To trzydziesta spośród 107 oper niemieckiego kompozytora. Jest on uznawany za jednego z reformatorów opery klasycznej. Jak pisze Jacek Marczyński Gluck „Dążył do prawdy i naturalności, odrzucił zawikłane intrygi, ukazywał ludzi obdarzonych autentycznymi uczuciami. (…) Jego sposób myślenia wywarł wpływ na kompozytorów następnych epok – od Luigiego Cherubiniego do Richarda Wagnera”.

Premiera krakowskiej inscenizacji „Orfeusza i Eurydyki”, 27 kwietnia 2013 r., spotkała się z gorącym przyjęciem publiczności.

Nareszcie zasłużony i niekwestionowany sukces przy Lubicz! I nie tylko dlatego, że opera „Orfeusz i Eurydyka” w kompletnej wersji scenicznej dawno w naszym mieście nie gościła. Inscenizacja opery Christopha Willibalda Glucka wyrasta na prawdziwą perełkę... – napisał po premierze Mateusz Borkowski (Gazeta Wyborcza, 30.04.2013).

Dodaj artykuł do:
(dodano 30.06.14, autor: blackrose)
Tagi: Orfeusz i Eurydyka, balet-opera na scenie Opery Krakowskiej
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
White Lies
2
OMD
3
David Gilmour
4
Robert Plant
5
Twenty One Pilots
6
Dropkick Murphys
7
Richard Ashcroft
8
Paradise Lost
9
Orbit Culture
10
Bioscope
1
Paweł Podolski
2
Michał Kwieciński
3
Agnieszka Holland
4
Radu Jude
5
Maura Delpero
6
James Marquand
7
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
8
Solange Cicurel
9
Genki Kawamura
10
Fabio Grassadonia, Antonio Piazza
1
Marcin Podlewski
2
Jagoda Wochlik
3
Freida McFadden
4
Grażyna Molska
5
Renata Kuryłowicz
6
Agata Kunderman
7
Rina Kent
8
Elizabeth B. White
9
Olga Rudnicka
10
John Glatt
1
Norbert Bajan
2
Natalia Korczakowska
3
Ewa Platt
4
Krzysztof Pastor
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia