Blues Pills i Ampacity na "Days of the Ceremony 2014"

Organizatorzy "Days of the Ceremony" ogłosili nazwy kolejnych wykonawców, którzy zaprezentują się w dniach 18 i 19 lipca 2014 roku w warszawskiej "Hydrozagadce". Do składu festiwalu dołączył międzynarodowy kwartet Blues Pills oraz pomorska formacja Ampacity.

 Bluesrockowy Blues Pills wyda swój pełnometrażowy debiut studyjny, zatytułowany po prostu "Blues Pills", pod egidą Nuclear Blast. Premiera płyty przewidziana jest na 25 lipca 2014 roku.

Okładkę stworzyła holenderska artystka Marijke Koger-Dunham, która już wcześniej współpracowała z The Beatles i Erikiem Claptonem. Zespół komentuje: "Namalowała ten obraz gdzieś pod koniec lat 60, a ponieważ szukaliśmy czegoś inspirowanego tą epoką, nie mogliśmy lepiej trafić. W naszym odczuciu grafika ta reprezentuje naturalną równowagę, posługując się dualistycznymi symbolami takimi, jak światło i ciemność, słońce i księżyc, życie i śmierć. Pokazuje, jak przeciwstawne siły są ze sobą powiązane i dopełniają się nawzajem jako część większej całości".

Na "Blues Pills" znajdzie się dziewięć autorskich kompozycji oraz cover utworu "Gypsy" Chubby Checker. Na limitowanej wersji wydawnictwa znajdzie się dodatkowa płyta DVD z zapisem audiowizualnym z koncertu, który zespół dał w 2013 roku na festiwalu "Hammer of Doom".

Rodzime Ampacity, zrzeszające muzyków z nieistniejącego już Broken Betty, promuje obecnie materiał ze swojego debiutu studyjnego, pt. "Encounter One". W sierpniu 2013 roku grupa wystąpiła na katowickim "OFF Festivalu". Tego samego dnia zagrały m.in. My Bloody Valentine, Deerhunter i Goat.

Wśród wcześniej ogłoszonych wykonawców "Days of the Ceremony 2014" znajdują się Suma, Church of Misery, Coogans Bluff, o.d.r.a., 71TonMan, Dopelord, Gallileous, Major Kong, Weedpecker i Belzebong.

Dodaj artykuł do:
(dodano 31.05.14, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Blues Pills, Ampacity, Days of the Ceremony 2014
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
White Lies
2
OMD
3
David Gilmour
4
Robert Plant
5
Twenty One Pilots
6
Dropkick Murphys
7
Richard Ashcroft
8
Paradise Lost
9
Orbit Culture
10
Bioscope
1
Paweł Podolski
2
Michał Kwieciński
3
Agnieszka Holland
4
Radu Jude
5
Maura Delpero
6
James Marquand
7
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
8
Solange Cicurel
9
Genki Kawamura
10
Fabio Grassadonia, Antonio Piazza
1
Marcin Podlewski
2
Jagoda Wochlik
3
Freida McFadden
4
Grażyna Molska
5
Renata Kuryłowicz
6
Agata Kunderman
7
Rina Kent
8
Elizabeth B. White
9
Olga Rudnicka
10
John Glatt
1
Norbert Bajan
2
Natalia Korczakowska
3
Ewa Platt
4
Krzysztof Pastor
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia