Miasto myśli: warsztaty Loesje - Warszawa

Loesje wychodzi na miasto! Od początku czerwca warszawska grupa Loesje zaprasza na cykl działań w przestrzeni miejskiej, których bazą będą hasła z plakatów Loesje. Pierwszym etapem działań będą warsztaty kreatywnego pisania, w trakcie których powstaną teksty na happeningi i nowe murale.

1 czerwca, niedziela, godz. 16:00-19:00
Państwomiasto, ul. Andersa 29: Kreatywne pisanie po polsku i angielsku (język do wyboru)

14 czerwca, niedziela, godz. 18:30-21:30
Państwomiasto, ul. Andersa 29: Kreatywne pisanie po polsku i angielsku (język do wyboru)

29 czerwca, niedziela, godz. 16:00-19:00
Park Skaryszewski, w pobliżu Ronda Waszyngtona, warsztaty w formie pikniku w parku na trasie alejki za pomnikiem Żołnierzy Radzieckich; w przypadku niepogody – Cafe Baobab, ul. Francuska 31; redakcja końcowa tekstów z 1 i 14 czerwca oraz wybór haseł, które staną się bazą do działań w przestrzeni miejskiej.

Kreatywne pisanie Loesje pobudza twórcze myślenie, ćwiczy techniki pracy w grupie i wyrażanie konstruktywnej krytyki. Każdy warsztat przebiega inaczej – najbardziej zależy od grupy osób, która akurat spotyka się, by podyskutować na wybrane przez siebie tematy.

Teksty z warsztatów staną się podstawą do działań w mieście. Od końca lipca Loesje zaprosi na happeningi, podczas których każdy będzie mógł wziąć udział w układaniu haseł Loesje w różnych przestrzeniach miejskich (parki, skwery, podwórka). W wybranych miejscach hasła zagoszczą na dłużej w postaci tymczasowych instalacji.
Dodatkowo, dwa wybrane teksty zostaną zrealizowane też jako murale w 2015 roku. Będą one utrzymane w minimalistycznej, czarno-białej stylistyce, charakterystycznej dla plakatów Loesje, która podkreśla, że najważniejszą wartością plakatów jest tekst i jego przesłanie, a nie atrakcyjna kolorystycznie forma.


Wstęp wolny!
Loesje zapewnia na warsztaty wszystkie niezbędne materiały.


LOESJE [czyt. Luszje] czyli po polsku Lusia
To nazwa ruchu i sieci grup działających w różnych krajach na rzecz wolności słowa i wyrażania własnych opinii, a także aktywizmu społecznego i kreatywności. Swoją nazwę zawdzięcza młodej Holenderce o imieniu Loesje.
Idea ruchu powstała w 1983 roku w grupie kilku przyjaciół w Holandii, którzy chcieli podjąć dyskusję o ówczesnej sytuacji polityczno-społecznej w Holandii poprzez czarno-białe plakaty z krótkimi, zachęcającymi do refleksji hasłami o konstruktywnym przesłaniu.

Więcej o Loesje i warsztatach, galeria plakatów: www.Loesje.pl • www.Loesje.org

Warsztaty są częścią projektu „Miasto myśli”, który realizowany jest przez Fundację Sztuki Arteria i współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.

Patroni: Platforma Kultury, Okno na Warszawę

Partnerzy: Państwomiasto, Cafe Baobab
Źródło: Loesje

Dodaj artykuł do:
(dodano 27.05.14, autor: blackrose)
Tagi: warsztaty Loesje, Warszawa
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
White Lies
2
OMD
3
David Gilmour
4
Robert Plant
5
Twenty One Pilots
6
Dropkick Murphys
7
Richard Ashcroft
8
Paradise Lost
9
Orbit Culture
10
Bioscope
1
Paweł Podolski
2
Michał Kwieciński
3
Agnieszka Holland
4
Radu Jude
5
Maura Delpero
6
James Marquand
7
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
8
Solange Cicurel
9
Genki Kawamura
10
Fabio Grassadonia, Antonio Piazza
1
Marcin Podlewski
2
Jagoda Wochlik
3
Freida McFadden
4
Grażyna Molska
5
Renata Kuryłowicz
6
Agata Kunderman
7
Rina Kent
8
Elizabeth B. White
9
Olga Rudnicka
10
John Glatt
1
Norbert Bajan
2
Natalia Korczakowska
3
Ewa Platt
4
Krzysztof Pastor
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia