Premiera nowego projektu zespołu Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego – rock opera Szambalia

18 czerwca w Teatrze V6 w Łodzi odbędzie się premiera nowego projektu zespołu Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego – rock opera Szambalia.

Rock opera Szambalia w wykonaniu zespołu Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego (ASM) – teatru Artland Jr. to spektakularne wydarzenie z muzyką na żywo, zespołem 30 tancerzy, choreografią Wioli Fiuk i Angeliki Paradowskiej oraz niezwykłą oprawą sceniczną w wykonaniu reżysera światła – Tomasza Filipiaka.

Główną rolę w rock operze gra Kasia Sawczuk, półfinalistka programu The Voice of Poland. Muzyka do musicalu stworzona została przez Macieja Pawłowskiego – od 1998 roku szefa muzycznego Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie, kompozytora, dyrygenta, pedagoga, kierownika muzycznego polskich prapremier musicali takich jak, m.in., Les Miserables, Upiór w operze, Koty, Grease, Miss Saigon, Crazy for You czy Fame.

Rock opera Szambalia jest opowieścią o podróży z Berlina lat dwudziestych w baśniowe Himalaje, w poszukiwaniu zaginionych cywilizacji. To także niezwykła historia miłosna oraz głos w dyskusji o zanikaniu i wartościach starożytnych kultur. W złotym wieku powstała cywilizacja Szambali. Dzięki wiedzy i medytacji oraz pokonaniu własnych żądz i pragnień jej władcy osiągnęli stan oświecenia. Jednak konfrontacja z innymi ludźmi utwierdziła ich w przekonaniu, że świat nie jest gotowy stawić czoła swojej czarnej stronie. Od tamtych czasów nikt nie spotkał mieszkańców Szambali. Legendy głoszą, że żyją głęboko pod ziemią, strzegą równowagi świata i czekają na dzień, kiedy będą mogli powrócić.
Rock opera „Szambalia" (źródło: materiały prasowe organizatora)

Szambalia jest jak do tej pory największym wyzwaniem dla uczniów i absolwentów ASM. Specjalnie do tego celu został powołany do życia Teatr Artland Jr. Bardzo trudny oraz skomplikowany muzycznie i choreograficznie materiał wymagał długiego czasu nauki i przygotowań. W Polsce do tej pory jeszcze nikt wcześniej nie podjął wyzwania, aby powierzyć młodzieży tak wysublimowane muzycznie dzieło teatralne.

W marcu tego roku rock opera Szambalia zakwalifikowała się na jeden z najważniejszych festiwali młodzieżowych na świecie International Youth Arts Festival IYAF 2014 w Londynie.

Dodaj artykuł do:
(dodano 21.05.14, autor: blackrose)
Tagi: Rock opera Szambalia, Teatr V6, Łódź
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
White Lies
2
OMD
3
David Gilmour
4
Robert Plant
5
Twenty One Pilots
6
Dropkick Murphys
7
Richard Ashcroft
8
Paradise Lost
9
Orbit Culture
10
Bioscope
1
Paweł Podolski
2
Michał Kwieciński
3
Agnieszka Holland
4
Radu Jude
5
Maura Delpero
6
James Marquand
7
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
8
Solange Cicurel
9
Genki Kawamura
10
Fabio Grassadonia, Antonio Piazza
1
Marcin Podlewski
2
Jagoda Wochlik
3
Freida McFadden
4
Grażyna Molska
5
Renata Kuryłowicz
6
Agata Kunderman
7
Rina Kent
8
Elizabeth B. White
9
Olga Rudnicka
10
John Glatt
1
Norbert Bajan
2
Natalia Korczakowska
3
Ewa Platt
4
Krzysztof Pastor
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia