24 kwietnia odbyła się premiera kolejnego singla promującego płytę Karoliny Cichej i Bart Pałygi „Wieloma językami“. Po sukcesie nostalgicznego „Bialystok majn hejm“ śpiewanego w języku jidysz przyszła kolej na „Za rieczkaju“, utwór w języku białoruskim o niezwykle bogatej warstwie instrumentalnej.
“Za rieczkaju”, to utwór w języku białoruskim z wyróżnionej Grand Prix na Festiwalu Polskiego Radia “Nowa Tradycja” w 2013 roku płyty “Wieloma językami”.
„Piosenka to lament dziewczyny – chcą ją bowiem wydać za jakiegoś starego obrzydliwca. W warstwie muzycznej w rolę tego potwornego jegomościa wczuł się Bart Pałyga wycinając solo na drumli, dobierając śpiew gardłowy niski i odpowiednio chropowato grając na wiolonczeli elektrycznej. Ja wcielam się w rolę dziewczyny przygrywającej sobie na akordeonie, rigu i zapętlającej swój lament na looperze. Na końcu dodaję perkusję, którą obsługuję nogami.“- opisuje Karolina Cicha.
Piosenka została zarejestrowana „na setkę”. Karolina Cicha i Bart Pałyga grają na wszystkich instrumentach jednocześnie kilkoma kończynami.
LINK DO SINGLA „ZA RIECZKAJU“ :
Artyści mieli okazję zaprezentować materiał z płyty „Wieloma językami” mi. in. na Warszawskim Festiwalu Skrzyżowaniu Kultur, Etnicznych Inspiracjach, ukraińskim Festiwalu Artpole oraz Wieczorze w Belwederze- na specjalne zaproszenie Pierwszej Damy Anny Komorowskiej.
Sukces albumu zapewnił Karolinie Cichej i Bartowi Pałydze udział w najważniejszych polskich i międzynarodowych festiwalach z gatunku word music i etno.
Kolejne koncerty odbędą się podczas:
- Folk Baltica Festival w Niemczech (6-10 maja)
- Etnoport Festiwal w Poznaniu (13 czerwca)
- FM Sines Festival w Portugalii (18-20 lipca)
- Folk Holidays w Czechach (30-31 lipca)
- Vistula Folk Festival w Płocku (22 sierpnia)
Strona www.karolinacicha.eu
Profil Facebook
https://www.facebook.com/pages/Karolina-Cicha/286729828059263?fref=ts
Link do teledysku „Bialystok majn hejm“
Utwór | Od |
1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
2. było, jest i będzie | ametka |
3. O Tobie | ametka |
4. Świat wokół nas | karolp |
5. Kolekcjonerka (opko) | will |
6. alchemik | adolfszulc |
7. taka zmiana | adolfszulc |
8. T...r | kid_ |
9. przyjemność | izasmolarek |
10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
1. Sprzymierzeniec | blackrose |
2. Podaruję Ci | litwin |
3. test gif | amigo |
4. Primavera_AW | annapolis |
5. Melancholia_AW | annapolis |
6. +++ | soida |
7. *** | soida |
8. Góry | amigo |
9. Guitar | amigo |
10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
1. Zielona granica | irka |
2. Tajemnice Joan | wanilia |
3. Twój Vincent | redakcja |
4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
5. Miasto 44 | annatus |
6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
7. O matko! Umrę... | lu |
8. Subtelność | lu |
9. Mustang | lu |
10. Pokój | martaoniszk |