Wiosenny rozkwit społeczności lokalnych: Dzień Sąsiada w Warszawie

W tym roku Dzień Sąsiada w Warszawie świętować będzie prawie 60 sąsiedztw – więcej niż w poprzedniej jego edycji! W gronie organizatorów V Warszawskiego Dnia Sąsiada znajdą się zarówno organizatorzy poprzednich jego edycji, Podwórkowej Gwiazdki, a także zupełnie nowe osoby i punkty sąsiedzkie.

Najliczniejszą grupę stanowią organizatorzy z Mokotowa (9), Ochoty (9) oraz Śródmieścia (8). Dołączyli do nich mieszkańcy zaktywizowanej Pragi Południe (5), Targówka (6) oraz Wawra (5) - prawa strona Wisły także budzi się do życia! Szczególnie cieszy fakt, że w tym roku zgłosili się także przedstawiciele Bemowa, Białołęki, Bielan oraz Wilanowa, czyli dzielnic, które do tej pory nie były szczególnie reprezentowane na sąsiedzkiej mapie Warszawy.

Informujemy, że w dalszym ciągu przyjmujemy zgłoszenia drogą mailową: dziensasiada@cal.org.pl. Prosimy o wskazanie dzielnicy, numeru i ulicy/miejsca, gdzie odbywać się będzie wydarzenie oraz jego planowanej daty. Wszystkim organizatorom oferujemy wsparcie patronackie (promocja i umieszczenie informacji o Waszym wydarzeniu w katalogu punktów sąsiedzkich) oraz pomoc zespołu Q Ruchu Sąsiedzkiego przy organizacji wszystkich inicjatyw sąsiedzkich. Niestety nie możemy już zagwarantować wsparcia materialnego (materiały plastyczne i gadżety), ale mimo to zachęcamy do włączenia się w akcję!

Zapraszamy na stronę www.inicjatywysasiedzkie.pl, gdzie znajduje się Katalog Punktów Sąsiedzkich. W niniejszym Katalogu publikujemy warszawskie sąsiedztwa, które zgłosiły się do 18 kwietnia. Będzie aktualizowany w miarę napływu kolejnych zgłoszeń.

Dzień Sąsiada jest świętem obchodzonym w całej Europie. Jego celem jest integracja społeczności lokalnej przez oddolne, niekomercyjne działania oparte na lokalnej współpracy.

- Dzień Sąsiada jest dobrowolnym, sąsiedzkim świętem,

- Wydarzeniem, które nie wymaga nakładów finansowych, tylko dobrych chęci i odrobiny zaangażowania,

- Okazją do nawiązania dobrosąsiedzkich relacji i wprowadzenia zmian na swoim podwórku.

Dodaj artykuł do:
(dodano 06.05.14, autor: blackrose)
Tagi: Dzień Sąsiada w Warszawie
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Pink Floyd
2
Van Halen
3
Tom Grennan
4
Molly Tuttle
5
Daniel Blumberg
6
The Storyteller
7
Wojtek Mazolewski Quintet
8
Ólafur Arnalds
9
Paul Weller
10
Steve Hackett
1
Paolo Cognetti
2
Danny Boyle
3
Paolo Genovese
4
Michael Shanks
5
Mike Flanagan
6
Guillaume Nicloux
7
Samuel Van Grinsven
8
Darren Aronofsky
9
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
10
Mehdi Avaz
1
Mario Vargas Llosa
2
Kelsey Cox
3
Ildefonso Falcones
4
Lucinda Riley
5
Anna Bailey
6
Elizabeth Jane Howard
7
Antoine Wilson
8
Patrycja Pelica
9
Hanna Greń
10
Beatriz Serrano
1
Jacek Mikołajczyk
2
Ewa Platt
3
Natalia Korczakowska
4
Krzysztof Garbaczewski
5
Krzysztof Pastor
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia