C. W. Gortner, bestsellerowy autor zawita do Polski!

"Przysięga królowej" to Intrygująca, poruszająca i świetnie udokumentowana opowieść o jednej z najciekawszych i najbardziej kontrowersyjnych władczyń, Izabeli Kastylijskiej.

Premiera: 30 kwietnia 2014r.

Nikt nie wierzył, że Izabela była stworzona do wielkich rzeczy. Drobna i niepozorna, miała zaledwie siedemnaście lat, kiedy niespodziewanie została dziedziczką tronu Kastylii. Nagle z pionka w dworskich rozgrywkach stała się jednym z kluczowych graczy. Musiała nauczyć się lawirować wśród licznych pułapek w niebezpiecznej walce o koronę i postawić wszystko na jedną kartę, by poślubić mężczyznę, którego wybrała.

Izabela Kastylijska przeszła do historii jako władczyni, która doprowadziła do zjednoczenia Hiszpanii, i wizjonerka, dzięki której Krzysztof Kolumb dopłynął do wybrzeży Ameryki.

Fakty i wielka polityka a dworskie życie i intrygi!

Fascynująca historia oczami niezwykłej władczyni.

Burzliwe czasy, dworskie intrygi i skandale: czasy inkwizycji, początki zjednoczenia Hiszpanii, walka o sukcesję, wyprawy Kolumba.

Kobieta, która własnymi siłami i determinacją zdobyła i utrzymała koronę, choć nikt nie wierzył, że zostanie wielką królową.

Historia miłości i małżeństwa z Ferdynandem Aragońskim.

Bestsellerowy autor, który jak nikt czuje klimat epoki: ceniony za dobrze udokumentowane historycznie powieści, wciągające historie, zachwycające i przekonujące portrety bohaterek.

Wizyta autora w Polsce 7–13 maja 2014 r.

Biuro Prasowe Wydawnictwo Między Słowami

Dodaj artykuł do:
(dodano 16.04.14, autor: blackrose)
Dział literatura
Tagi: Przysięga królowej, wizyta autora w Polsce, C. W. Gortner
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia