13 maja brytyjski wirtuoz skrzypiec powróci do Stodoły i tym razem poprowadzi w niezwykłą podróż po historii muzyki skrzypcowej – od sonat Bacha po kompozycje własne, inspirowane jazzem, rockiem, oraz nawiązujące do bliskiej Kennedyĺemu twórczości Jimmi Hendrixa.
Wraz z Nigelem Kennedy’m wystąpią zaproszeni przez niego wybitni przedstawiciele zarówno polskiego jazzu , brytyjskiego rocka oraz londyńskiej współczesnej sceny jazz & funk.
W lutym 2012 Nigel Kennedy zaprezentował Bach i Fats Waller w Azji. Kompletnie akustyczny program, stworzony do miejsc z naturalną akustyką. Pierwsza część zawiera solowe kawałki Bach’a, a w drugiej Kennedy zaaranżował muzykę Fats Waller’a do grania na skrzypcach, gitarze i perkusji.
W marcu 2013 Sony Classical wydało album Recital Nigela Kenned’iego. Znajdują się na nim nagrania klasyczne związane z programem Bach spotyka Fats Waller’a.
Od ponad dwudziestu pięciu lat Nigel Kennedy jest uznawany za jednego z czołowych światowych wirtuozów skrzypiec. Jego unikalna technika, ogromny talent wniosły powiew świeżości zarówno do klasycznego jak i do współczesnego repertuaru.
Jedyny w swoim rodzaju, Nigel Kennedy wystąpi 13 maja w klubie Stodoła!
Bilety w cenie od 69 pln do kupienia w kasie klubu Stodoła (Warszawa, ul. Batorego 10).
Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl
Utwór | Od |
| 1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
| 1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
| 2. było, jest i będzie | ametka |
| 3. O Tobie | ametka |
| 4. Świat wokół nas | karolp |
| 5. Kolekcjonerka (opko) | will |
| 6. alchemik | adolfszulc |
| 7. taka zmiana | adolfszulc |
| 8. T...r | kid_ |
| 9. przyjemność | izasmolarek |
| 10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
| 1. Sprzymierzeniec | blackrose |
| 2. Podaruję Ci | litwin |
| 3. test gif | amigo |
| 4. Primavera_AW | annapolis |
| 5. Melancholia_AW | annapolis |
| 6. +++ | soida |
| 7. *** | soida |
| 8. Góry | amigo |
| 9. Guitar | amigo |
| 10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
| 1. Zielona granica | irka |
| 2. Tajemnice Joan | wanilia |
| 3. Twój Vincent | redakcja |
| 4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
| 5. Miasto 44 | annatus |
| 6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
| 7. O matko! Umrę... | lu |
| 8. Subtelność | lu |
| 9. Mustang | lu |
| 10. Pokój | martaoniszk |