Nowe wydanie najbardziej kontrowersyjnej książki portugalskiego noblisty Jose Saramago

Po 19 latach, od pierwszego wydania w Polsce, do księgarń trafiła "Ewangelia według Jezusa Chrystusa", najbardziej kontrowersyjna książka portugalskiego noblisty Jose Saramago.

Książka opowiada o życiu Jezusa z Nazaretu w jego najbardziej ludzkim wymiarze, jakiego nigdy nie odważamy się objąć wyobraźnią. Poznajemy trudne relacje młodego Jezusa z rodziną i związek z Marią Magdaleną, małżeństwo Marii z Józefem i ich codzienne życie, ówczesne zwyczaje, towarzyszące wszystkim emocje i osobiste dylematy. Jesteśmy świadkami jedynego w swoim rodzaju spotkania Jezusa z Bogiem i szatanem. Wszystko to autor odtwarza – czy raczej tworzy – z wizjonerską wręcz pasją i ogromną dbałością o realia. Ta wyjątkowa powieść, którą czyta się jak autobiografię Jezusa, ukazuje absurdalność wymagań Boga żądnego władzy i wyznawców, każe się zastanawiać nad sensem ofiary Chrystusa i naturą szatana gotowego pójść z Bogiem na kompromis.

Ewangelia według Jezusa Chrystusa skłania do głębokiej refleksji, prowokuje, lecz nie chce obrażać. To inspirująca i poruszająca lektura.

José Saramago (1922-2010), laureat literackiej Nagrody Nobla z 1998 r. i najpopularniejszy na świecie prozaik portugalski, sławę zdobył dopiero w sześćdziesiątym roku życia swoją trzecią powieścią Baltazar i Blimunda, nagrodzoną prestiżową nagrodą portugalskiego PEN Clubu oraz Nagrodą Literacką Miasta Lizbona.

Nakładem Domu Wydawniczego REBIS ukazały się dotychczas: Baltazar i Blimunda, Wszystkie imiona, Rok śmierci Ricarda Reisa, Kamienna tratwa, Historia oblężenia Lizbony, Miasto ślepców, Miasto białych kart oraz O malarstwie i kaligrafii.

ip/ REBIS

Dodaj artykuł do:
(dodano 20.05.2011, autor: redakcja)
Dział literatura
Tagi: Jose Saramago, Ewangelia według Jezusa Chrystusa
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Europe
2
Bring Me The Horizon
3
Kasabian
4
The Rolling Stones
5
Orliński Jakub Józef, Il Pomo d'Oro
6
Tarja
7
Muse
8
Sienna Spiro
9
Suki Waterhouse
10
Evanescence
1
David Robert Mitchell
2
Yann Gozlan
3
Kei Ishikawa
4
Ridley Scott
5
Richard Linklater
6
Maciej Cuske
7
Christopher Nolan
8
Gabriele Muccino
9
Stéphane Demoustier
10
Bart Schrijver
1
Sławomir Jarmuż
2
Jerzy Strzelczyk
3
Rollo May
4
Małgorzata Zielińska
5
Loreth Anne White
6
Sylvain Tesson
7
Robert A. Heinlein
8
Tomasz Jurys, Mateusz Grajek
9
Jerzy Gąssowski
10
Beata Ziaja
1
Marcin Wierzchowski
2
Norbert Bajan
3
Jacek Mikołajczyk
4
Natalia Korczakowska
5
Ewa Platt
6
Krzysztof Pastor
7
Krzysztof Garbaczewski
8
Richard Chappell
9
Paweł Miśkiewicz
10
Alina Moś
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia