"Wacken 3D" - już tej wiosny

Już za kilka miesięcy rozpocznie się Wacken Open Air - najważniejszy i zarazem jeden z najciekawszych metalowych festiwali na świecie. Aktualnie lista grających na Wacken Open Air 2014 kapel wygląda następująco:

A Pale Horse Named Death, Amon Amarth, Apocalyptica & Avanti! Orchestra, Arch Enemy, August Burns Red, Avantasia, Bülent Ceylan, Behemoth, Bembers, Blechblosn, Bring Me The Horizon, C.O.P. UK, Carcass, Children Of Bodom, Chthonic, Crematory, Decapitated, Degradead, Der W, Devin Townsend Project, Dunkelschön, Earth Divide, Emperor, Endstille, Excrementory Grindfuckers, Firkin, Five Finger Death Punch, Fleshgod Apocalypse, For The Imperium, Godsized, Hammerfall, Hatebreed, Heaven Shall Burn, Hellyeah, Iced Earth, ICS Vortex, J.B.O., King Diamond, Knorkator, Kreator, Lacrimas Profundere, Masterplan, Megadeth, Motörhead, Nachtgeschrei, Nailed To Obscurity, Nightmare, Omnia, Onkel Tom, Pampatut, Prong, Red Hot Chilli Pipers, Saltatio Mortis, Santiano, Saxon, Schandmaul, Skid Row, Sodom, Steel Panther, The Ocean, The Vintage Caravan, Torment, Vogelfrey, Vreid + Guests Sognametal 20 Years, W.A.S.P. ...

W 2013 roku oprócz wielkich gwiazd i genialnych koncertów organizatorzy festiwalu przygotowali dla uczestników jeszcze jedną niespodziankę w postaci 7 minutowego trailer'a z przyszłorocznego filmu "Wacken 3D", który to - trailer - można było zobaczyć w czwartek 1 sierpnia na wackeńskim polu festiwalowym.

Wacken" jest wyjątkowe. Nie da się tego opisać. To niemal legenda. Każdego roku, na trzy sierpniowe dni mała miejscowość na północy Niemiec staje się epicentrum i światową stolicą metalu. Prawie 75.000 fanów ciężkiej muzyki z całego świata atakują Wacken Open Air, aby oddać hołd muzyce i ich guru - największym zespołom międzynarodowej sceny metalowej.
W 1990 roku pierwsze Wacken Open Air przyciągnęło mniej niż 800 uczestników i okazało się być niczym innym, jak tylko dziwnym pomysłem. Ale od tego czasu liczba uczestników rosła każdego roku. Teraz jest to największy festiwal Open Air w swoim rodzaju - co roku bilety zostały wyprzedane w ciągu „kilku dni” - i na długo przed tym, gdy ogłasza się uczestniczące w nim zespoły. Wiele razy już informowaliśmy i pisaliśmy o festiwalu. Ale co dokładnie sprawia, że Wacken jest tak wyjątkowe? Co jest tak fascynującego w Wacken, co jest jego magią - jego "duszą"? W jaki sposób Wacken różni się od innych festiwali?

Jeśli chcesz zrozumieć Wacken musisz tego doświadczyć!
Film Wacken 3D robi to dokładnie, tak jak trzeba i przenosi nas na miejsce wydarzeń.
Reżyser Norbert Heitker, kierownik zdjęć i producent Tomas Erhart oraz ich zespół pokazuje festiwal oczami fanów, w wielu różnych lokalizacjach, przy użyciu 18 kamer 3D. To będzie podróż przez Wacken z bliskiej odległości niemal w realu, pokazanie wszystkich jego aspektów, atmosfery i jej wpływu na nieokiełznanych uczestników. Wacken 3D zabiera nas za kulisy, aby pokazać przygotowania zespołów przed wyjściem na scenę, pozwala oglądać twarze tysięcy rozentuzjazmowanych fanów a także crowd-surfing. Kamery będą poruszać się po miasteczkach namiotowych, scenach z konkursami i „Wacken Firefighters”.

Będziemy towarzyszyć fanom festiwalu. Zobaczycie, jak rozbijają swoje namioty i jak spokojnie przebiega impreza. Wszystko to byłoby niczym bez muzyki - oczywiście Wacken 3D pokazuje również największych metalowych bogów w historii.
Norbert Heitker posiada wieloletnie doświadczenie - to znany reżyser filmów muzycznych i reklam.
Zdobył także wiele nagród i wyróżnień, w tym dwie Echos za filmy o "Rammstein" i "Die Ärzte."
Wacken 3D jest produkowany przez Tomasa Erharta (Jumpseat 3D Germany), który jest również autorem zdjęć i Stefana Schuberta z WÜSTE FILM. Produkcja jest dotowana przez Medienboard Berlin-Brandenburg, Filmförderung Hamburg / Schleswig-Holstein, Filmförderungsanstalt i Deutscher Filmförderfonds. Wacken 3D ukaże się w Niemczech na wiosnę 2014 roku i będzie dystrybuowane przez NFP marketing & distribution. Publiczność na Wacken zobaczy około 7 minutowy trailer filmu już 1 sierpnia około godz 21.50 na głównych telebimach W:O:A. Okulary 3D będą rozprowadzane przy bramie głównej, umożliwiając wszystkim uczestnikom Wacken obejrzenie zwiastuna w 3D. Będzie to największy pokaz filmu 3D jak dotąd na świecie.

Dodaj artykuł do:
(dodano 24.03.14, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Wacken 3D
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Arkadiusz Jakubik
2
Damiano David
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
The Waterboys
7
Bryan Ferry
8
Turbo
9
Mela Koteluk
10
Anita Lipnicka
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia