Prapremiera sztuki Marty Guśniowskiej „Ony” w reżyserii Aliny Moś-Kerger

Międzynarodowy Dzień Teatru Teatr im. J. Osterwy obchodzić będzie prapremierą sztuki Marty Guśniowskiej „Ony” w reżyserii Aliny Moś-Kerger. Tego dnia na uroczystej gali wręczony zostanie Pierścień Melpomeny dla najpopularniejszego aktora wyłonionego w drodze głosowania w plebiscycie organizowanym przez Gazetę Lubuską. Fundatorem i wykonawca nagrody jest Pracownia Złotnicza Romana Kaźmierczaka.

„Ony” to historia młodego chłopca uwikłanego w skomplikowaną sytuację rodzinną, zagubionego w fałdach własnej wyobraźni. Tytułowy Ony, w towarzystwie poznanej po drodze Księżniczki, przemierza świat w poszukiwaniu swojego ojca. Na drodze chłopca staje ponad 50 bohaterów: prawdziwych i wymyślonych, ludzi, zwierząt i przedmiotów.

Porywający, błyskotliwy tekst Marty Guśniowskiej zachwyca plastyczną fabułą, dowcipem, filozoficznymi rozważankami na tematy wszelakie.

„Ony” to coś więcej, niż sztuka dla dzieci - twierdzi Alina Moś-Kerger, reżyserka gorzowskiej inscenizacji. - To opowieść dla młodych ludzi u progu dorosłości, wymagająca od nich wysiłku intelektualnego i umiejętności rozszyfrowywania zaskakujących gierek słownych. Dlatego koncepcja naszego spektaklu również będzie temu podyktowana: zrobimy przedstawienie, które widzowie różnych pokoleń będą mogli odczytywać na różnych płaszczyznach.

Marta Guśniowska otrzymała za sztukę „Ony” nagrodę w Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży w 2013 roku. Gorzowska inscenizacja to prapremiera światowa tego tekstu.

Prapremiera 27 marca 2014 r. godz. 19.00

Autor: Marta Guśniowska

Reżyseria i scenografia: Alina Moś-Kerger

Muzyka: The Dumplings

OBSADA

Bartosz Bandura - Ony

Joanna Ginda - Księżniczka

Kamila Pietrzak-Polakiewicz - Mama, Świeczka, Mucha, Pająk, Kukułka, Kurz, Szabla

Beata Chorążykiewicz - Ciotka, Poczta, Pralinka, Dziewczynka, Mysz, Ostryga, Diabeł

Marta Karmowska - Ptak/Kwiat, Wiedźma, Landrynka, Mamusia, Starość, Kapuś

Artur Nełkowski - Wuj, Gruby Dzieciak, Wiatr, Bezludn, Gnida, Dachówka I, Tatuś I

Jan Mierzyński - Burmistrz, Kogut, Kapitan, Zdrajca, Jabłko I, Dachówka II, Tatuś III

Krzysztof Tuchalski - Tata, Kozioł, Dzieciak, Donosiciel, Jabłko II, Tatuś II, Kapitan II

Dodaj artykuł do:
(dodano 22.03.14, autor: blackrose)
Tagi: prapremiera sztuki Marty Guśniowskiej, Ony
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Arkadiusz Jakubik
2
Damiano David
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
The Waterboys
7
Bryan Ferry
8
Turbo
9
Mela Koteluk
10
Anita Lipnicka
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia